Основні нововведення для школярів та вчителів


Зовсім скоро уже 1 вересня, діти знову підуть у школу, але вже за новини правилами та нововведеннями.

До 1 вересня, Міністерство освіти і науки України приготувало ряд змін, а 12-річна форма навчання чекає як дітей, так і вчителів.

Реформа освіти передбачає, що школи отримають автономію з можливістю самостійно формувати освітні програми, навчальні плани і вибирати методики. МОН залишить за собою лише контроль за якістю і стандартом освіти.

Управління школами буде здійснюватися на місцевому рівні. Вчителі відтепер будуть говорити оцінки лише дитині і її батькам. Як зазначається, більше ніхто не буде навіть складати рейтинги успішності або так звані дошки пошани або ганьби. Вчитель тепер не має права оголошувати результати контрольної перед всім класом. Вчителі молодших класів, як і раніше, першокласникам не ставитимуть оцінки. У першому класі роботи не оцінюються, у другому класі перший семестр, а вже 2 семестр за рішенням педагогічної ради.

Тепер також не будуть оцінюватися всі чотири роки в початковій школі такі предмети як музика, образотворче мистецтво, трудове навчання та інше.

Зміни торкнуться і педагогів, тепер всім готують переатестацію на предмет їх професіоналізму. Сертифікація для вчителів буде добровільною. У разі успішної здачі, викладачам будуть платити щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.