Війна створила кілька суттєвих проблем, які й надалі штовхатимуть курс долара догори.
Липнева девальвація гривні може стати не останньою в цьому році.
Про це пише УНІАН.
"Думаю, девальвація триватиме й надалі, питання в її масштабі, – зазначає експерт CASE Україна та ексзаступник директора департаменту фінстабільності НБУ Євген Дубогриз. – За правильних та скоординованих дій НБУ, Мінфіну, взагалі влади до кінця року матимемо не більше 40 грн/$, якщо брати ринковий курс".
Війна створила кілька суттєвих проблем, які й надалі штовхатимуть курс долара догори. Зокрема, дуже стійким виявився попит на імпортні товари та послуги, й він стрімко відновлюється попри кризу та здорожчання валюти, каже голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук.
"Нещодавнього послаблення гривні може бути недостатньо, – не виключає він. – Тож у майбутньому Національному банку, ймовірно, доведеться знову переглядати курс гривні до долара".
Інша проблема – укріплення долара по відношенню майже до усіх світових валют. Зокрема, у середині липня долар вперше з 2022 року зрівнявся в ціні з євро. Раніше майже 20 років євровалюта була дорожчою.
"Долар дорожчатиме до основних валют і далі, у тому числі через війну, адже інвестори сприймають її як "війну в Європі", віддаючи перевагу активам у США", – пояснює Дубогриз.
Нагадаємо, Національний банк з 21 травня скасував обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам, - раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.
Національний банк 21 липня підвищив офіційний курс гривні на 25% - до 36,57 грн/дол.