ПДР, Стамбульська конвенція, допомога, оформлення паспортів, - що зміниться з 1 листопада для криворіжців, - ФОТО

З першого дня останнього місяця осені відбудуться деякі зміни, про які варто знати криворіжцям. Ми вже розпочали жити у "зимовому" часі, однак зміни цим не обмежуються.

Сайт 0564.ua повідомляє про деякі зміни з 1 листопада 2022 року:

Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Facebook.

Відповідно до конвенції, постраждалим особам забезпечується якнайкращий захист і підтримка, сприяння їх фізичному, психологічному та соціальному відновленню, через такі заходи:

застосування захисних приписів; 

забезпечення інформування постраждалих про їхні права та можливості отримання допомоги та захисту; 

забезпечення діяльності спеціалізованих служб підтримки; 

не замовчування проблеми домашнього насильства;

захист і підтримка дітей – свідків домашнього насильства.

Не дивлячись на важливість питання, особливо в умовах тривалої війни, існують міфи про Стамбульську конвенцію. 

Наприклад, що Стамбульська конвенція вводить в національне законодавство України поняття «ґендер», яке буде негативно впливати на інститут сім’ї, водночас поняття «ґендерної рівності» як рівний правовий статус жінок і чоловіків використовується у Законі України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків з 2005 року і не несе жодної шкоди.

Противники Стамбульської конвенції в Україні також апелюють тим, що остання суперечить релігійним традиціям та релігії в Україні. Однак Конвенція не регулює релігійні норми чи вірування, а підкреслює, що культура, звичаї, релігія, традиції або так звана «честь» не повинні розглядатися як виправдання будь-якого акту насильства. 

Міфи та домисли про Стамбульську конвенцію поширюють  в інформаційному полі здебільшого люди, які не детально дослідили її текст, який, до речі, є у відкритому доступі перекладений українською мовою.

"Як Омбудсман України закликаю критично підходити до будь-якої неперевіреної інформації, вивчати першоджерела та пам’ятати, що Стамбульська конвенція має на меті не розколоти, а консолідувати зусилля задля подолання насильства стосовно жінок та домашнього насильства.

Докладу зусилля до того, щоб застосування норм конвенції і гармонізація українського законодавства відповідно міжнародним стандартам посилило захист прав жінок в Україні! 

Більше інформації, що розвінчує міфи щодо Стамбульської  конвенції у матеріалі Council of Europe Office In Ukraine https://rm.coe.int/ukr-2020-brochure-ic-myths.../1680a07ee9

Підписуйтесь також на громадський проєкт Гендер в деталях і не бійтеся повідомляти про відомі факти порушень до Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: особисто за адресою: м. Київ, вул. Інститутська,  21/8 (найближчі станції - метро «Кловська», «Арсенальна»)

за номерами телефону: 0800-50-17-20 (безкоштовно в межах України)

044-299-74-08  (для дзвінків з-за кордону)

електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua", - йдеться у повідомленні.

Мінреінтеграції повідомляє, що набуває чинності постанова, відповідно до якої надання грошової та гуманітарної допомоги евакуйованим українцям і мешканцям звільнених територій відбуватиметься за рахунок коштів, що надходитимуть на гуманітарний рахунок Мінреінтеграції, відкритий у Національному банку. Постанову, яка забезпечує створення такого рахунку, 21 жовтня 2022 було прийнято на засіданні Уряду. На нього зможуть надходити кошти донорів.

Зокрема, за рішенням комісії, що буде створена при Мінреінтеграції, кошти на закупівлю харчів, одягу, ліків, а також на евакуацію громадян та облаштування місць їх компактного розміщення будуть за потреби передаватись обласним військовим адміністраціям.

З 1 листопада подорожчає оформлення паспорта громадянина України протягом 10 днів. Раніше ця послуга коштувала 252 гривні, тепер коштуватиме 496 гривень. 

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон за 3 або 7 днів доведеться сплатити 992 гривні (раніше було 704 гривні).

Оформлення та обмін проїзного документа біженця зросте в ціні з 226 до 452 грн, а посвідки на тимчасове проживання – з 352 до 452 грн.

Водночас оформлення та обмін картки мігранта здорожчає зі 199 до 399 гривень.

Лікар, що призначає препарат з наркотичними або психотропними речовинами, повинен буде створити в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) електронний рецепт. Після цього пацієнт отримає СМС із номером рецепту та унікальним кодом, який він має назвати фармацевту в аптеці для отримання ліків.

Рецепт на такі препарати буде дійсним упродовж 10 днів. Придбати наркотичні лікарські засоби можна в аптеках, які мають ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

До кінця року триватиме перехідний період. Тому медзаклади, не підключені до електронної системи охорони здоров’я, зможуть виписувати рецепт на спеціальних рецептурних бланках суворої звітності, як і раніше.

Збільшення податків за продаж об'єктів нерухомості

З 1 листопада починає діяти Закон №2600, що передбачає збільшення податків за продаж об'єктів нерухомості. Зокрема, за новими правилами наступні продажі нерухомості будуть обкладатися податком 18% та 1,5% військового збору.

З листопада 4 категорії мкриворіжців, які особливо потребують допомоги та підтримки, вдруге отримають продуктові набори. Цк ще 55 тисяч криворізьких родин будуть з допомогою. Для отримувачів все залишається незмінним. 26 стаціонарних пунктів працюють у 7 районах щоденно, крім неділі.

З 1 листопада отримати продуктові набори зможуть сім’ї, де є отримувачі:

особи з інвалідністю 2 групи внаслідок загального захворювання;

непрацююча особа з інвалідністю 3 групи внаслідок загального захворювання;

зі статусом «дитина війни»;

пенсіонери, що отримують пенсійну виплату в розмірі 2 600 грн та меншу.

Також, одноразова видача наборів продовжується для тих категорій, які було визначено раніше і поки їх ще не отримували. Повний список категорій можна переглянути на офіційному сайті міської ради.

З питань отримання продуктового набору можна звернутися безпосередньо до пунктів видачі продуктових наборів і до Контакт-Центру Кривого Рогу: 1520, (056) 499-15-20, https://spilkuisia.kr.gov.ua/.

Дислокацію пунктів видачі продуктових наборів дивіться ТУТ.

З 1 листопада зазнають змін правила дорожнього руху. Зокрема зміняться вимоги щодо крайової дорожньої розмітки. Також зміни будуть пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору.

Угорі - колаж 24 каналу

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.