Американські аналітики оцінюють повторний наступ росіян з білоруської території як малоймовірний, але можливий.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на щоденний звіт Інституту вивчення війни (ISW).
"Москва створює умови для нового найбільш небезпечного способу дій (ННСД) – відновлення вторгнення на північ України, можливо, спрямованого на Київ – щонайменше з жовтня 2022 року. Цей ННСД може бути російською інформаційною операцією або відображати справжні наміри путіна. Наявні на сьогодні індикатори є неоднозначними – деякі перевірені докази нарощування російських військ у Білорусі мають більше сенсу як частина підготовки до нового наступу, ніж як частина навчань і тренувань. Водночас доказів того, що Москва активно готує ударні сили в Білорусі, поки що не існує.
Занепокоєння з приводу можливості того, що путін може продовжити цю ННСД, безумовно, не є просто українською інформаційною операцією, спрямованою на те, щоб чинити тиск на Захід з метою надання Києву більшої кількості зброї, як припускають деякі західні аналітики. За оцінками ISW, повторне широкомасштабне російське вторгнення з Білорусі малоймовірне цієї зими, але до цього слід ставитися серйозно", - зазначили аналітики.
В ISW зазначили, що 24 грудня міністерство оборони Росії демонстративно заявило про наявність польового госпіталю в Білорусі. Перед тим Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що російські війська планують розгорнути в Білорусі щонайменше ще один польовий госпіталь.
"Польові госпіталі не є обов'язковими для навчань і можуть свідчити про підготовку до бойових дій. Поява польових госпіталів у Білорусі на початку 2022 року була одним з останніх індикаторів, які спостерігалися перед тим, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення", – наголосили в інституті.
Аналітики також зауважили, що росія продовжує розгортати війська в білорусі під виглядом навчань, а деякі російські танки Т-90, розгорнуті в білорусі наприкінці грудня 2022 року, були помічені в зимовому камуфляжі.
"Оснащення танків зимовим камуфляжем не є абсолютно необхідним для навчань і може свідчити про підготовку до реальних бойових дій взимку. Водночас розгортання польових госпіталів та перефарбування танків також може бути частиною інформаційної операції", – йдеться у звіті.
Наразі ISW оцінює ризик російського вторгнення в Україну з боку Білорусі як низький, але можливий.