Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. У цей час повістки отримують військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років.
Коли має бути розроблена процедура взяття на облік тих, хто виїхав з країни, пише «Дзеркало тижня».
Видання зазначає, що наприкінці 2022 року Кабмін затвердив нові правила військового обліку в Україні, ухваливши постанову №1487. Відповідно до них військовозобов'язаних чоловіків зобов'язують повертатися з-за кордону, якщо вони не мають відстрочки, а також регулярно особисто подавати свої облікові дані до ТЦК.
Також відтепер дипустанови будуть вести військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком.
Юрист-волонтер Гарячої лінії Асоціації правників України з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом, помічник адвоката АТ «ЮК «АРЕС» Євген Промський в ексклюзивному коментарі виданню розповів, хто має розробити процедуру взяття на військовий облік тих, хто виїхав за кордон, та коли варто її чекати.
«Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 зазначено, що відповідно до частини п'ятої статті 33 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” Кабінет Міністрів України постановляє:
Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою здійснити перегляд та приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність до цієї постанови.
Таким чином, процедура взяття на військовий облік тих, хто виїхав за кордон, має бути розроблена протягом 6 місяців, починаючи з 05.01.2023».