10 громад Дніпропетровщини, які беруть участь у проєкті «Цифрові стратегії розвитку громад», вже перейшли до конкретних кроків. Для цього на територіях створили робочі групи, провели аналіз стану інформатизації та прописали пріоритетні напрямки цифровізації.
Про це повідомили у прес-службі Дніпропетровської обласної військової адміністрації.
У проєкті беруть участь 10 громад регіону – Божедарівська, Губиниська, Гречаноподівська, Магдалинівська, Миколаївська, Обухівська, Синельниківська, Слобожанська, Троїцька та Чернеччинська.
«Кожна територія визначила свого цифрового лідера. Це людина яка є «голосом» цифровізації. Спеціаліст, який вже сьогодні пояснює та просуває переваги такої міні-реформи у себе в громаді. Люди розуміють, що інформатизація спростить багато бюрократичних процесів, а також з’являться нові послуги для людей і бізнесу», – сказав заступник очільника області Іван Начовний.
Усі 10 територій створили робочі групи. Разом з експертами ГО Digital Dnipro Region провели аналіз рівня підключення соціальних об’єктів до мережі Інтернет, визначили рівень обізнаності працівників соціальної сфери з цифрової грамотності, кібербезпеки та кібергігієни.
«Всі громади мають різний рівень цифровізації. Від початкового – до розвиненого. На сьогодні кожен учасник проєкту визначив, що необхідно громаді для її інформатизації в першу чергу. Десь це відкриття ЦНАПУ, а десь – підключення до швидкісного інтернету соціальних об’єктів», – сказала голова ГО Digital Dnipro Region Олівія Ланская.
Серед найпопулярніших напрямків інформатизації, які визначили в громадах, – впровадження інструментів е-демократії, створення точок доступу до Wi-Fi у громадських місцях, навчання працівників.
Зараз громади приступили до розробки програм інформатизації. Фіналом проєкту стане їх затвердження на сесіях.
Реалізація проєкту «Цифрові стратегії розвитку громад» стала можлива завдяки підтримці партнерів – Фонд Східна Європа та ГО Digital Dnipro Region.