У Нікополі судили чергового браконьєра, який займався незаконним виловом риби в акваторії колишнього Каховського водосховища.
Про порушення і про вирок суду Nikopolnews дізнався з Єдиного реєстру судових рішень.
Хто потрапив на лаву підсудних
Про підсудного відомо, що він – уродженець міста Нікополь, громадянин України, неодружений, із середньою освітою, непрацюючий, на утриманні нікого не має, особою з інвалідністю чи депутатом не є, раніше був двічі судимий – за незаконне заволодіння транспортним засобом і за незавершену спробу крадіжки. У першому випадку відбувся умовним терміном. А у другому відсидів три роки і звільнися 16.03.2021 року по відбуттю покарання.
За що у Нікополі судили браконьєра
12 квітня 2024 року чоловік приблизно о 20 годині 00 хвилин, прибув на берег Каховського водосховища, маючи умисел, спрямований на незаконне заняття рибним добувним промислом, взявши з собою заборонене знаряддя лову – жилкову рибальську сітку, висотою приблизно 2,5метри, довжиною приблизно 50 метрів.
Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне зайняття рибним добувним промислом, порушуючи вимоги розпорядження Нікопольської районної військової адміністрації щодо заборони громадянам виходу, пересування та перебування на береговій лінії та вивільненій від води акваторії Каховського водосховища, приблизно о 20 годині 10 хвилин, відійшовши від берега Каховського водосховища приблизно на 10 метрів, незаконно встановив у воді заздалегідь заготовлене та принесене з собою заборонене знаряддя лову. Після чого повернувся на берег. У подальшому, 13.04.2024 приблизно о 21 годині 30 хвилин вказаний громадянин прийшов на берег Каховського водосховища, зняв раніше встановлену ним жилкову рибальську сітку, в яких знаходились водні живі біоресурси, а саме:
риба (сазан) у кількості 10 одиниць; риба (лящ) у кількості 26 одиниць; риба (судак) у кількості 2 одиниці; риба (білий амур) у кількості 1 одиниця.
Після чого підсудний приблизно о 21 годині 50 хвилин був виявлений працівниками сектору водної поліції ВРПП Дніпровського РУП та головним державним інспектором відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Дніпропетровській області.
Своїми умисними діями підсудний порушив вимоги чинного законодавства України. Його дії призвели до завдання істотної шкоди державі в розмірі 90 746 гривень.
Дії обвинуваченого кваліфіковані за ч.1 ст.249 КК України, як незаконне зайняття рибним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду.
Свою винуватість підсудний визнав і розкаявся.
Що вирішив суд у Нікополі