Хліба на полицях магазину тепер дуже багато, але проблема з вибором якісного і корисного батона все одно залишається гострою.

Колись давно нас і вибирати не було з чого: батон за 13 копійок, за 25, чорна хлібина за 20. Ну і булочки. Якщо б 25 років тому ми б побачили сьогоднішній хлібний стелаж в супермаркеті, мені здається, багато хто б від шоку втратили свідомість.

Сьогодні ми стоїмо перед хлібним прилавком в розгубленості: який же хліб та багети вибрати. Такий, щоб був і корисний і смачний.

Читаємо етикетку

Дрібними літерами, та ще часто і на згині, так, щоб було дуже незручно читати, але на хліб завжди написаний склад. Його потрібно прочитати. На етикетці інгредієнти стоять у порядку: чим більше цього складового, тим вище воно написано. Тому зазвичай спочатку йде борошно і вода, а потім в кінці скромно пишуть: стабілізатор, хлібопекарський поліпшувач, консервант та інше подібне. На жаль, зараз практично у всі батони й буханці додають поліпшувач. І дуже багато — консерванти.

Дійсно смачний і корисний хліб пропонує пекарня в Києві.

Цей поліпшувач — річ дуже неприємна. За цим словом ховаються окислювачі: азодикарбонамид, пероксид кальцію, персульфаты, аскорбінова кислота, кисень; відбілювачі: оксиди азоту, пероксид бензоїлу; модифіковані крохмалі та інші хімічні сполуки.

Покращувачі захищають від цвілі і картопляної хвороби, що подовжують термін зберігання, збільшують обсяги виходу продукції. Тобто для виробників — суцільні плюси. Але якось не хочеться їсти хліб з відбілювачем.

Крім того в хлібі часто присутні барвники, емульгатори і стабілізатори.

До речі, якщо на упаковці написано, що хліб придатний довше 48 годин, то у нього точно є консерванти, навіть якщо на етикетці вони не вказані.

Купуйте свіжий хліб на http://artisan-boulangerie.ua/ua/

Якщо склад хліба вас задовольнив, то тепер потрібно уважно подивитися на зовнішній вигляд буханця. Білий хліб повинен бути інтенсивно золотистим, чорний – насичено коричневим. Звичайно, на хліб не повинно бути горілих місць, сторонніх вкраплень, тріщин.

Батон потрібно злегка стиснути: якщо він швидко розправляється — значить, добре пропеченим і липкий м'якуш.

 

Коли розріжете, дивіться, щоб хліб був усередині без порожнеч або грудок. Якщо м'якуш на дотик липкий — значить, у хлібі вже завелася цвіль або картопляна паличка. Звертайте увагу на зазначення кількості клітковини в цельнозерновом хлібі. Якщо її близько 5 г на 100 г — це хороша ознака.