Керамічна плитка – традиційний варіант для ремонту та оздоблення ванної кімнати. Види плитки для ванної, представлені в будівельних магазинах, дозволяють втілити дизайн-проект будь-якої складності. Від такого вибору — голова обертом: у даній статті ми постараємося розібратися, як вибрати правильну плитку для ванної кімнати і туалету.

Види плитки для ванної

Вибір на користь плитки в обробці ванної кімнати обумовлюється, в першу чергу, її технічними та естетичними характеристиками. Основна умова, якої обов'язково повинно дотримуватися її водонепроникність. В іншому підбір здійснюється виходячи з особистих побажань і фінансових можливостей.

Всю плитку для ванної можна розділити на кілька категорій – настінну або підлогову, і на плитку або мозаїку. Така градація характерна саме для ванної, тому як якщо обговорювати інші приміщення, то можуть з'явитися й інші відмінності, наприклад, плитка або керамограніт і т. д.

Сучасна плитка, може бути будь-яких форм, текстур і відтінків

Підлогова плитка. Характеризується підвищеним рівнем зносостійкості, найчастіше має антиковзаюче покриття або рельєфний малюнок на поверхні. Має високу щільність, що дозволяє їй витримувати високі механічні навантаження і хімічний вплив. Підлогова плитка керамічна найчастіше має прямокутну форму.

Настінна плитка. Порівняно з напільного, вона більш тендітна і тонка. При виготовленні настінної плитки більша увага приділяється її естетичної складової. Вона не підходить для укладання на підлогу, так як не призначена для високих навантажень. Настінна плитка виготовляється в різних формах, але найчастіше, вона меншого розміру, ніж на підлозі. Разом з нею у продажу є безліч декоративних елементів, таких як бордюри, вставки, панно.

Вибір кольору плитки

Вибрати колір плитки можна цілком покладаючись на власний смак, але при цьому важливо враховувати кілька порад:

для відпочинку і розслаблення краще вибрати світлі тони – бежеві, блакитні, світло-рожеві;

для заряду енергією і бадьорості облицювання може бути яскраво-жовтого, оранжевого кольору, можна додати червоного;

поєднуючи білий і чорний колір важливо пам'ятати, що темні відтінки візуально звужують приміщення, тому при невеликій площі кімнати білий повинен переважати;

вибираючи плитку з фотодруком або панно, слід попередньо зробити необхідні заміри – щоб малюнок органічно вписався в простір стіни;

вибирати підлогову і настінну плитку бажано з однієї колекції, тоді відтінки напевно співпадуть і будуть гармонійно поєднуватися.