Годуєте дитину грудним молоком? Значить, можна не замислюватися про прикорм до 6 місяців. Малюкові цілком буде вистачати нутрієнтів, які він отримує з материнським молоком. Вони забезпечать йому правильний фізичний і розумовий розвиток. Як бути, якщо дитина вже знаходиться на штучному вигодовуванні? Педіатри рекомендують вводити прикорм теж не раніше 6 місяців. Про готовність малюка до прийому нової їжі повідомляють різні ознаки, про які можна дізнатися детально з матеріалу на порталі https://friso.com.ua/kogda-nachinat-prikorm-rebenka-2/ - тут же батьки знайдуть безліч інших цінних рекомендацій.

Яким повинен бути перший прикорм дитини? Використовуйте тільки неалергенні продукти. Вони повинні бути перетерті до напіврідкої консистенції, ніяких великих шматочків залишати не можна. Шлунок малюка поки не готовий до перетравлювання такої їжі, його не можна перевантажувати. Не переборщіть і з кількістю страви – починайте давати по половині чайної ложечки, поступово збільшуючи обсяги.

Найкраще починати з пюре на основі одного інгредієнту. Це може бути каша з кабачка, броколі. Підійде і кольорова капуста. Не треба приправляти їжу сіллю або прянощами. Цукор також не піде на користь дитині. Малюк погано набирає вагу? Можна вводити в раціон каші – рисову або гречану. Зрозуміло, спочатку треба обговорити цей момент із педіатром.

Що до дитячого харчування? Багато батьків використовують вже готові пюре й каші, адже це простіше і зручніше, ніж готувати самим. До того ж, не завжди в продажу є ті ж кабачки. В цьому випадку виручають готові суміші. Головне, знайти виробника, який використовує для їх приготування натуральну і безпечну сировину та не забуває додатково збагачувати харчування нутрієнтами, необхідні дитині за віком. Так, Friso – один з популярних постачальників. Це бренд з Голландії, який вже не перший рік займається випуском різних лінійок дитячого харчування.

Лікарі радять орієнтуватися не тільки на вік при виборі вдалого моменту для введення прикорму. Має значення і вага – маса малюка повинна бути вдвічі більша за ту, що фіксувалася при народженні.