Харків - велике промислове місто, що є одночасно і науковим центром України. За кількістю жителів, число яких наближається до півтора мільйона, він поступається лише Києву. Харків заснований в 1654 році на місці стародавнього гуннського або половецького міста. Указ про це видав сам цар Олексій Михайлович. А ось назву, як припускають деякі вчені, місто отримало на ім'я міфічного козака Харька, який втілив царський указ у життя. І хоча не всі вірять у його існування, кінний пам'ятник знаменитому Харьку прикрашає головний проспект міста.
Після жовтневої революції до 1934 року Харків був столицею УРСР. І зараз він відіграє провідну роль у житті країни. Тут знаходиться безліч промислових підприємств, НДІ, ВНЗ. Крім цього, місто є важливим транспортним вузлом всієї Східної України, основна складова якого – залізна дорога.
Залізничне сполучення було відкрито тут в 1869 році, що дало величезний стрибок у розвитку міста. Сьогодні станція Харків обслуговує тільки внутрішні напрямки. У її щоденний розклад входить близько 15 пар поїздів - https://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/kharkiv/. Кілька разів на день звідси відправляється поїзд далекого прямування до Києва. До Одеси ходить фірмовий поїзд «Чайка», а до Новоолексіївки – фірмовий «Харків». А ось поїзда «Харків – Львів» у розкладі немає. У це місто можна дістатися поїздами «Лисичанськ – Ужгород» або «Бахмут – Львів», що роблять на цій станції короткочасну зупинку. Саме цей вид транспорту більшість туристів обирає для своїх подорожей.
А подивитися у Харкові можна багато чого, недарма місто має 5-ти вікову історію. Огляд зазвичай починається з Майдану Свободи, який за розміром перевищує московську Червону площу в 5 разів. Тут проводяться всі важливі міські заходи. Площу оточують цікаві архітектурні споруди: Будинок Держпрому, будівля держуніверситету, готель "Харків Палас" та інші. Тут можна побачити і ряд монументальних скульптур, серед яких і бюст Юхима Щербініна, колишнього губернатора міста.
Окрасою Харкова по праву вважаються православні храми. Найбільш відвідуваний з них – Успенський собор, зведений ще в 17-му столітті. Довгий час він був найвищою міською будівлею і позбувся цього статусу тільки в 2006-му. У радянський період будівля використовувалася не за призначенням, і тільки в 90-х її повернули парафіянам. Сьогодні тут, крім служби, проходять і концерти органної музики.
У місті також є багато цікавих і незвичайних музеїв: води, плитки і сантехніки, знаменитих харків'ян, міліції та безліч інших. А символом міста є красивий фонтан "Дзеркальний струмінь", який особливо ефектно виглядає при вечірньому освітленні.