Люди, які мають домашніх улюбленців та піклуються про них знають, що похід до ветеринарної клініки має бути організований вчасно. Але багато хто, навіть знаючи про це, ігнорує це правило через те, що не знає, як підготувати свого вихованця до огляду і що робити у лікаря. Насправді все не так складно, як може здатися на перший погляд, а значить, похід до ветеринара не відкладається.

Перш ніж готувати тварину до прийому ветеринара, господар повинен добре підготуватися до цього процесу сам. Йому потрібно з'ясувати, чи немає у його улюбленця якихось нездужань, розуміти, що в кабінеті лікаря йому доведеться тримати свого улюбленця і допомагати лікареві в процесі обстеження. Перш ніж йти до ветеринарного лікаря, потрібно зробити таке:

  • знайти документ, що засвідчує особу та паспорт тварини. Якщо у вихованця немає ветеринарного паспорта, бажано і оформити його;
  • взяти з собою не тільки повідець, а й намордник (якщо, звичайно, у вас собака);
  • якщо домашнім улюбленцем є кішка, взяти для неї спеціальне перенесення;
  • підготувати відповіді на питання, які може поставити лікар (самопочуття тварини, який апетит, чи дотримується графік щеплень, чи є у тварини алергія, чи давали препарати улюбленцю).

Якщо вихованець має якісь проблеми, що проявляються зовні, їх не можна ховати, адже лікар не зможе точно визначити стан тварини. Домашнього улюбленця не можна мити шампунем, а якщо є якісь виділення з очей чи носа, їх теж прибирати не варто.

Якщо господар зі своїм вихованцем уже вибрав день, коли піде до ветеринара, то підготовка до візиту має бути такою:

  • у день візиту до ветеринара не можна годувати тварину;
  • у кабінеті лікаря, потрібно говорити правду про стан улюбленця, наявність щеплень та інші проблеми;
  • уточнити заздалегідь, до якої філії клініки потрібно звертатися з присутньою проблемою і одразу йти туди, щоб не створювати собі, тварині та іншим людям дискомфортних умов;
  • якщо лікар вимагає потримати тварину чи допомогти у проведенні якихось маніпуляцій, суворо виконувати його інструкції.

Вдома можна помити улюбленця, але робити це варто без використання миючих засобів. Якщо дорога від дому до ветеринарної клініки довга, то треба взяти з собою кілька чистих пакетиків, щоб після походу улюбленця до туалету на вулиці все прибрати. Якщо тварина в клітці, то треба взяти також якісь кульки, серветки, щоб необхідний момент простежити за його гігієною.