Існує кілька традиційних прийомів у сфері виробництва гранітних пам'ятників. Насамперед люди дотримуються релігійних канонів. Здавна могили християн відзначалися хрестами. Сьогодні дерев'яні конструкції встановлюються лише на якийсь час – зазвичай на рік. Після цього їх замінюють кам'яні, що обумовлюється тривалішим терміном служби останніх. Віруючі люди віддають перевагу надгробкам із вирубаними хрестами на підставі. Є й інший варіант, коли на плиті будь-якої форми цей символ просто гравірується. На сайті https://memory.com.ua/ представлений великий вибір пам’ятників з граніту, серед яких є одинарні, подвійні та фігурні надгробки.
Пам'ятники мусульман мають схожу форму та розміри. Але основними символами виступають куполи мечеті чи півмісяць. Не заведено використовувати портрети на стелах. На граніті гравіюються роки життя, ім'я, пам'ятні написи арабською мовою. Загалом виглядають такі пам'ятники скромнішими.
Види пам'ятників за матеріалами
Види пам'ятників на цвинтарі можна розділити за матеріалами, з яких вони виготовляються. Традиційно виділяють дві великі групи:
- пам'ятники з натурального каменю;
- та зі штучного.
У першому випадку види пам'ятників – це гранітні та мармурові. У другому – полімерні (гранітополімерні, полімергранітні) та ливарні (ливарний мармур).
Найпоширенішими з натуральних є пам'ятники з граніту. Граніт - найщільніший, твердий та міцний з усіх порід. Граніт це той матеріал, який поєднує в собі красу та довговічність.
Чому варто вибирати саме граніт
У великому асортименті пам'ятники із граніту випускаються гранітною майстернею МЕМОРІ. Цей матеріал набув великої популярності не випадково. Він має значний перелік природних якостей, що забезпечують довговічність готових надгробків. Гранітні стели, квітники, плитка, арки, колони – все це можна побачити практично на кожному сучасному цвинтарі. Їхні основні переваги – це:
- висока міцність;
- неруйнівність під впливом вологи та температурних коливань;
- збереження стабільної форми протягом усього терміну експлуатації;
- різноманіття кольорів.
Класичні гранітні пам'ятники мають сірий або чорний колір. Але зустрічаються й інші варіанти - червоний, зелений, рожевий та ін. Іноді в одній конструкції комбінується кілька різних відтінків. Це дозволяє досягти незвичайного художнього ефекту. В останні роки граніт також поєднують зі склом, мармуром та металом. Щоб вибрати найкращий дизайн, потрібно переглянути приклади в портфоліо або каталозі виробника.