Щоб отримати високі прибутки від проведення господарської діяльності у сільськогосподарській сфері, необхідно, перш за все, забезпечити максимальну урожайність вирощуваних культур. Але яким чином це зробити, адже у процесі розвитку на рослини впливають безліч негативних чинників, починаючи від несприятливих погодних умов, відсутності необхідних мінералів у ґрунті та закінчуючи комахами-шкідниками і бур'янами. З останніми доволі успішно можна боротись за допомогою хімічних засобів – гербіцидів.

Думки «за» і «проти»

Від часу свого винайдення та за всю історію існування думки громадськості з приводу використання агрохімії для подолання смітної рослинності різко розділились. Одна частина виступає за те, щоб гербіциди застосовувати, а інша – проти. Звичайно, що кожна із цих кардинально протилежних сторін має свої аргументи на підтвердження точки зору.

Отже, чому не варто використовувати вказаний вид пестицидів? Тому що побічний ефект від їхнього застосування надзвичайно шкідливий для навколишнього середовища, тварин та людей. Виявлено, що деякі активні хімічні речовини, що входять до складу гербіцидів, не розчиняються повністю, а залишаються як у землі, так і насінні, зерні, коренеплодах, овочах та фруктах, тобто у сільськогосподарській продукції. Таким чином, через їжу вони потрапляють у людський організм, спричиняючи ріст ракових клітин, хвороби шлунку, печінки і так далі. А, залишаючись у ґрунті, хімічні речовини не кращим чином впливають на наступні культури у сівозміні. Крім того, під час опадів вони можуть змиватись та потрапляти у внутрішні води, у водоймища і річки, завдаючи шкоди ще й річковим мешканцям.

Чому хімічні засоби боротьби із бур'янами потрібно використовувати?

Все ж, переваг гербіциди мають набагато більше, аніж недоліків. По-перше, на сьогоднішній день це найбільш ефективний та надійний спосіб здолати небажану рослинність, яка може знизити урожай сільгоспкультур до 80% при сильній засміченості. По-друге, гербіциди сучасні та гербіциди ще 5-10 років тому – це дві абсолютно різні речі. Агрохімічна промисловість не стоїть на місці, а весь час знаходиться у пошуках більш безпечних та якісних основ для пестицидів. Тобто, сьогодні препарати цієї групи вже не несуть великої загрози екосистемі, тим більше, що практично всі шкідливі хімічні препарати заборонено для використання у більшості країн світу.

По-третє, застосовувати гербіциди зручно, легко. Варто зауважити, що вони також є економічно вигідними для підприємств. Адже, обробивши засіяну певною культурою площу, не потрібно платити за механічну обробку найманим працівникам та застосовувати сільськогосподарську техніку, витрачаючи додатково кошти на паливно-мастильні матеріали.