Не важливо, варите ви каву вдома чи це робить професійний бариста на дорогій кавомашині в кафе — в обох випадках кава або вийде, або ні. Саме тому під час вибору машини або зерен не варто виходити тільки з ціни. Підібрати якісне кавове обладнання та найкращу каву можна в інтернет-магазині Zavari.

Навіть найдорожче приладдя у невмілих руках видасть вам порцію посередньої кави. Проте, купуючи кавомашину, не зупиняйтеся на найдешевшому варіанті. Основна відмінність між дорогими й дешевими (а також професійними та домашніми) машинами — це якість їхніх компонентів, адже принцип роботи у всіх кавоварок приблизно однаковий. Щоб насолоджуватися кавою в домашніх умовах, варто інвестувати в надійну і якісну машину. Саме такі кавомашини, авто кавоварки та фільтр-кавоварки можна придбати або орендувати у компанії Zavari. Ба більш, там ви знайдете різні типи натуральної італійської кави, яка заслужено вважається найсмачнішою кавою. А якщо ви не вмієте варити запашну каву, але дуже хочете навчитися, то компанія проводить курси бариста, де ви дізнаєтеся усі секрети приготування кави будь-яким зручним для вас способом.

А поки ви вагаєтесь і думаєте, чи потрібно це вам, розгляньмо чотири основних фактори, що впливають на якість кави.

 

Кава

 

Сировина має бути свіжою і високоякісною. Щоб розпізнати хорошу каву, зверніть увагу на деякі чинники.

Звідки кава родом? Чи є ваша кава сумішшю різних сортів, чи зібрана на 100% в одній країні, а може навіть на 100% з однієї плантації? У вашій суміші тільки зерна арабіки чи туди додано трохи робусти? Який специфічний тип сорту використано? Де і яким чином кава вирощена, і як був зібраний урожай?

Спосіб обробки: натуральний, анаеробний, обсушування зерен без шкірки, обсушування частково (так зване медове обсушування), напівсухий спосіб, повністю мокра обробка... Безліч різних методів обробки кави — отже, стільки ж і різних смакових відчуттів!

Ступінь і спосіб обсмажування зерен — комбінуючи різний час і температуру обсмажування, можна отримувати масу смакових комбінацій.

 

Вода: якість і температура

 

Якість води дуже сильно впливає на смак кави у вашій чашці. Найголовніше — вода має бути свіжа і питної якості. Далі, потрібно оцінити, чи містить вода непотрібні домішки, чи підходить мінеральний склад або вода занадто жорстка для приготування кави.

За рекомендацією, температура води при приготуванні кави має бути близько 90-96°C.

 

Співвідношення кави та води

 

Скільки води та кавового помелу ми використовуємо для приготування однієї чашки кави? Рекомендується на кожні 1000 мл (1 літр) води брати 55 г кавового помелу з погрішністю у 10 відсотків. Таким чином, рекомендоване співвідношення кави та води — 1:20.

 

Час заварки

 

Час впливає на те, скільки і які розчинні частинки кави потрапляють із помелу в чашку. Речовини, що містяться в каві, виділяються під час приготування в різний час і з різною швидкістю.

При виборі ступеня помелу виходьте з методу приготування. Ступінь помелу пов'язана з тривалістю контакту води й кавового помелу під час приготування.

Метод приготування теж відіграє свою роль. Заварка, заливання водою повністю або під тиском тощо. Також пам’ятайте, що різне обладнання за різний час дає різний результат.

Якщо за вдалого поєднання всіх вищенаведених пунктів ви знайшли для себе найвідповідніший рецепт, дотримуйтеся його і постарайтеся відтворити цей спосіб приготування з різними блендами. Адже якщо поміняти хоча б одну частину процесу, то результат буде іншим. Якщо хочете поекспериментувати, міняйте тільки одну складову, а не кілька одразу. Наприклад, якщо зміните співвідношення води та кави, то всі інші компоненти залиште незмінними — тільки так ви відчуєте різницю в смаку.