Розкрутка сайтів інформаційного та розважального характеру: про що потурбуватись у першу чергу?

Інформаційні портали, тематичні блоги, каталоги статей, розважальні ресурси користуються значною популярністю серед користувачів інтернету.

Просування сайтів такого призначення має свої тонкощі, оскільки метою є не тільки потрапляння у топ результатів пошукової видачі, а й залучення постійної аудиторії. В інформаційних сайтах постійно додаються нові сторінки, оновлюється текстовий та візуальний контент.

А це означає, що тут не спрацює придбання вічних посилань або стандартне просування за високочастотними запитами, спрямованими на головну сторінку. У цьому випадку слід здійснювати оптимізацію, опираючись на низькочастотні чи середньочастотні фрази, які рівномірно розподілені поміж усіма сторінками.

Монетизувати інформаційний ресурс можна не тільки шляхом розміщення контекстної реклами, а й залучаючи рекламодавців для статейного просування. Добитись їх уваги можна лише при наявності постійної аудиторії і великого щоденного цільового трафіку.

Етапи роботи для ефективної монетизації інфопорталів

Просування сайтів у даній ситуації включає:

  • SEO-просування. Це формування великих семантичних ядер за запитами низької чи середньої частоти, проведення заходів із зовнішньої та внутрішньої оптимізації зі стандартним переліком завдань. Також необхідне заповнення мета-тегів, внутрішня переліновка, якісне та унікальне наповнення (тексти, зображення, відео) і т.д.
  • Підбір актуального контенту. Це чи не головна вимога, тому що відвідувачі заходять на сторінки саме з метою читання цікавих статей, перегляду відеороликів чи зображень. Контент має повністю відповідати пошуковим запитам. Хитрощі у вигляді «кричущого» заголовку і малоінформативного вмісту зіграють поганий жарт: відвідувачі повернуться у пошук, і поведінкові фактори знизяться. Контент потребує частого оновлення на актуальні теми, щоб завдяки росту відвідуваності зростали і позиції сайту.
  • Популяризація у соціальних мережах. Таким методом можна привабити зацікавлену публіку, взаємодіяти з нею, покращити репутацію ресурсу, пришвидшити індексацію сторінок, додати притік трафіку на сайт. Для ефективності використання SMM слід розмістити на сторінках кнопки для поширення розміщених інформаційних матеріалів (шерингу) виставити тізерні оголошення і рекламу у тематичних групах.

Всім цим при наявності необхідних знань та навичок можна зайнятись самостійно, або ж долучити професіоналів до виконання одної з груп завдань чи усіх завдань в комплексі. Хорошим підходом також стане додавання новин чи статей, які обіцяють бути популярними, у новинні стрічки Google. Таким чином підвищиться авторитетність ресурсу, збільшити вартість рекламних місць завдяки зростанню привабливості серед рекламодавців.

Що ще, крім оптимізації, раціонально застосовувати?

Для просування сайтів також стануть результативними наступні підходи:

  • Стимулювання користувачів залишати коментарі, активно обговорювати тематику чи проблематику публікацій. Це покращить поведінкові фактори, а значить, авторитетність порталу підвищиться, й позиції у пошуковій видачі зміцняться.
  • Цікава подача. Для кращого сприйняття, крім тексту і фото, доцільно викладати графіки, діаграми і т.д.
  • Зручна навігація. Блоки з популярними публікаціями, комфортний пошук по сайту, наявність тематичних підрозділів, списку статей, підходящих за тематикою, внизу головної сторінки – все це сприятиме тому, що користувачі надовго затримуватимуться на сайті.
  • Акцент на якості. Лише унікальні матеріали та правдива перевірена інформація можуть завоювати і втримати довіру користувачів.

Як допоміжний метод можна розглянути змогу підписки на розсилку матеріалів – зараз такою функцією читачі послуговуються нечасто, проте для ресурсів з високою лояльністю аудиторії вона буде корисною.

По матеріалам спеціалістів з просування сайтів embo.com.ua