Якщо ви, тільки почали облаштовувати свою квартиру потрібно потурбуватися про вибір дверей та відповісти на запитання - фальцеві чи нефальцеві двері? Вибір залежить від вашого почуття смаку, а також стилю, в якому ви плануєте декор. Нефальцеві двері є альтернативним пільговим варіантом. Різниця між ними в тому, що фальцевої моделі на бічній кромці є поглиблення, яке стикається з дверною коробкою.

Після закриття частина стулки ховається в рамі, а фрагмент стирчить і видно у вигляді тонкого виступу, це ы э фальц. Як неважко здогадатися, нефальцеві двері міжкімнатні не мають цієї вставки, а після закриття весь край зникає в рамі. Це дає ефект однієї площини. Нефальцеві міжкімнатні двері ідеально вписуються в інтер'єри, оформлені в сучасному мінімалістичному стилі. Вони не містять зайвих, видимих елементів, цінуються за просту форму і нехитрий дизайн.

Конструкція дверей без фальца

Нефальцеві міжкімнатні двері трохи менш популярні, ніж фальцевий варіант. Їх використовують скрізь, де найчастіше закриті приміщення. Нефальцеві дверні полотна мають характерний прямий бічний край, який у закритому стані повністю ховається в рамі. У цьому типі дверей відсутня видима засувка замка, тому що тут використано зовсім інше рішення - магнітний замок. Петлі не видно, коли двері без фальця закриті. Це означає, що це однорідна структура, красу якої не порушує жоден зайвий елемент. Інша ситуація у фальцевих дверей, де додаткові пази, виступи, замок або навіть петля можуть виконувати декоративну функцію.

Нефальцеві двері - де вони будуть працювати?

Вибираючи дверні полотна, ви враховуєте загальний дизайн квартири, орієнтуєтеся на елементи обробки. При виборі фальцевих або нефальцевих дверей необхідно керуватися тими ж критеріями. Куди найкраще підійде модель без фальца? Переважно в просторі, оформленому в сучасному та мінімалістичному стилі. Однак це не означає, що їх не можна використовувати в будинку або квартирі в іншому стилі, наприклад, скандинавському або індустріальному.

Пам'ятайте, що ці моделі здаються набагато масивніше традиційних фальцевих полотен, тому підійдуть далеко не в кожен інтер'єр. При цьому вони допомагають досягти ефекту оптичного збільшення поверхні підлоги, тому їх рекомендується встановлювати, наприклад, у вузьких коридорах.

Фальцеві і нефальцеві двері - в чому різниця?

Перш ніж вибрати найкращу для вас модель міжкімнатних дверей, ознайомтеся з тим, що вам потрібно знати про різні види дверних полотен. Основна відмінність між розглянутими видами полягає в різній конструкції бічного краю стулки. Фальцеві дверцята мають помітний язичок, який видно в закритому стані. Вони не створюють однорідної поверхні з дверною коробкою. У закритому стані петлі залишаються видимими. Відмінними рисами безфальцевих дверей є:

  • бічний край прямий, без фальца;
  • магнітний замок;
  • приховані, невидимі петлі та якісні 3D петлі;
  • значна масивність конструкції.

Цікавим рішенням є так звані непомітні двері - в цьому випадку дверна коробка ховається в стіні, завдяки чому дверне полотно утворює єдину поверхню зі стіною.

Коли варто вибирати фальцеві двері?

Більшість людей все ще вибирають традиційні двері з частковим перекриттям рами. Саме серед цих видів крил ви знайдете найбільший вибір візерунків і кольорів. Їх великою перевагою є простий монтаж і можливість при необхідності регулювати петлі, це особливо корисно в приміщеннях, щойно здані в експлуатацію. Більше того, такі двері вписуються практично в будь-який інтер’єр – це універсальне рішення. Рифлений край дверей може бути декоративним елементом, як замок або ручка.