Виробники електротехніки пропонують широкий асортимент розподільних щитів. Устаткування відрізняється:

  • призначенням;
  • конструкцією;
  • наповненням;
  • розмірами;
  • використаними матеріалами.

Можливі різні варіанти встановлення щитів – на горизонтальну поверхню чи на підлогу. На сайті https://amperok.com.ua/ru/boksy_shchyty/cat_pidlogovi_shhyty_korpusy/ є великий вибір напільних щитів для автоматики та устаткування.

Підлогові електричні щити

Підлогові щити - окрема категорія електротехніки. Вони мають вигляд шафи. Із встановленням проблем не виникає, підготовчі роботи проводити не потрібно. За потреби щит легко замінити.

Підлогова розподільна скринька містка, її можна наповнити великою кількістю електротехнічних пристроїв. Однак це позначається на розмірах. У побутових умовах використовувати таке габаритне обладнання немає сенсу. Його купують для промислових об'єктів. Нерідко ставлять такі щити на вулиці.

Настінні електричні щити

Найбільш поширені настінні електричні щити. Таке обладнання має компактні габарити. Воно може бути накладним або вбудованим. Головна перевага зовнішніх розподільних ящиків – простота монтажу. Вони кріпляться до стіни, опори або іншої конструкції за допомогою шурупів і дюбель-цвяхів. Будь-якої миті обладнання можна демонтувати – процес займе пару хвилин. Однак накладний електрощит випирає вперед на десятки сантиметрів. Це треба брати до уваги, вибираючи місце.

Накладне обладнання виглядає об'ємно і впадає у вічі. Тому найчастіше його встановлюють у підсобних приміщеннях, на дачі, у лазні, на вулиці. Крім того, зовнішній щит купують, коли немає можливості монтувати бокс іншого типу. Його ставлять усередині дерев'яних будинків, на тонких стінах тощо. Підходить це рішення і для прихованої, і для відкритої проводки.

Вбудовані електричні щити

Електричні щити, що вбудовуються, виглядають естетично. Корпус "утоплюється" у стіні. Зовні залишається кришка. На лицьовій панелі передбачено відбортування, що маскує технологічний стик. Використовують ящики, що вбудовуються, тільки для прихованої проводки. Ліній, що відходять, повинно бути менше, ніж модулів щитка (велику кількість проводів складно провести через бічні стінки).

Встановити модель, що вбудовується, непросто – потрібно зробити поглиблення в стіні. Попередньо варто переконатись, що поверхня підходить для проведення подібних робіт. Стіна не повинна бути несучою або надто тонкою. До вибору розподільного боксу, що вбудовується, потрібно підходити з усією відповідальністю. Через складність демонтажу обладнання зазвичай встановлюють раз і назавжди.