Книги зберігають у собі багатовікові надбання і цінний досвід минулих поколінь. Навчившись читати дітлахи отримують унікальну можливість доторкнутися до минулого, сьогодення і майбутнього. Великий асортимент книг і підручників для навчання та розвитку можна знайти на bookletka.com. Останнім часом батьки зіштовхуються із тим, що дітлахи не проявляють інтересу до книг. Ця ситуація викликає занепокоєння серед старшого покоління та педагогів. Для вчителя літератури важливого, щоб учень прочитав художній текст і зрозумів його тему, ідею та художні особливості.
Чому діти не проявляють інтересу до читання
Деякі школярі ніколи не читали книги разом з батьками. Під час спільного читання старше покоління заражає дітлахів власною любов`ю і захватом до героїв художніх творів.
Дітлахи дуже рано починають вчитися читати. Це відбувається значно раніше, ніж вони зможуть обговорювати сюжети і проблеми творів з батьками. Причина ховається в особистих амбіціях батьків, які прагнуть показати свою дитину у вигідному світлі. Спеціалісти не відносять навички читання до показників інтелекту.
Процес читання книг вже не задовольняє потребу дитини у фантазуванні. Віртуальні світи раніше вигадувались письменники, а зараз їх замінило телебачення та інтернет.
Останнім часом ідеали дітей і дорослих не співпадають. Діти починають опиратися на свій власний досвід і не беруть до уваги надбання попередніх поколінь.
Разом з читанням дітлахи вчаться писати і друкувати на комп`ютерній клавіатурі. Каліграфічні вимоги більше не стримують бажання дитини, її необхідність в обміні інформацією.
Приклади мотивації школярів:
• Діти люблять копіювати поведінку своїх батьків. Якщо школярі не бачать, як старші читають книжки, то у них не виникає бажання пізнати інформацію в такий спосіб.
• Діти мають вирости в оточенні цікавих книг. Вимоги економії місця, висока мобільність і швидке розповсюдження електронних носіїв витіснили об`ємні томи книг. Шафи і полиці для книг стали розглядатися як минуле. Якщо в будинку немає слідів інтелектуальної культури, то як діти дізнаються, що читання і книги – особливі цінності.
• Читайте разом з дитиною те, що вам обом цікаво. До того ж, дитяча література швидко обновляється і доповнюється цінними зразками.
• Навчайте дитину фантазувати і вигадувати різноманітні історії. Так ви сформуєте у школяра творчу уяву і потребу читати товсті цікаві книги.
• Вивчайте разом з дітлахами вірші, вони допоможуть розвинути усне мовлення та навчать зв`язно виражати свої думки.
• Розігруйте з дітьми вистави за мотивами улюблених книжкових сюжетів.
Ці поради допоможуть зацікавити дитину книгою і сформують стійкий інтерес до процесу читання та отримання необхідної інформації під час спілкування із книгою.