Кожна бджолина сім'я намагається облаштувати собі своє житло. На пасіці в цьому їй обов'язково допоможе пасічник. Там часто можна зустріти багатокорпусні вулики, які мають підвищений попит. Але вони можуть бути представлені і в іншому різновиді. А це означає, що будь-який пасічник-початківець спочатку повинен розібратися, які види вуликів сьогодні пропонуються і підібрати для себе найбільш підходящий варіант.

Різновиди вуликів

Пасічник при виборі вуликів має враховувати різні фактори. Наприклад, вони вивозитимуться в період медозбору на інше місце чи ні, які в даному регіоні кліматичні умови тощо. Але в будь-якому випадку всі будиночки для бджіл, виготовлені руками людини, поділяються на кілька категорій:

  • сучасні багатокорпусні вулики вертикального типу або безкорпусні горизонтального вигляду, які прийнято називати "лежаками";
  • розбірні або нерозбірні, хоча другий варіант не надто часто використовується, тому що такі вулики складно доглядати;
  • пропоновані у готовому вигляді або ті, які доводиться збирати самостійно із заздалегідь підготовлених елементів;
  • виготовлені з натуральної деревини, фанери або пінополістиролу, де кожен матеріал має свої особливості;
  • рамкові та безрамкові, де перевага надається першому варіанту, тому що обслуговування спрощується.

І найчастіше купуються багатокорпусні вулики, бо за потреби, особливо в період активного медозбору, їх можна збільшувати, додаючи корпуси.

Багатокорпусні вулики: переваги

Так як сьогодні продажа вуликів багатокорпусного типу є пріоритетною, про них необхідно дізнатися якомога більше корисної інформації. А це означає, що треба одразу постаратися визначити їхні основні переваги.

  • Доглядати можна самостійно, не знадобиться додаткова допомога.
  • Кількість корпусів можна збільшувати чи зменшувати, не розширюючи розміри пасіки.
  • Велика вигода купити вулики корпусні, коли пасіка переміщуватиметься.
  • Виявиться простіше підселяти до бджолосім'ї бджіл, що залишилися без матки.
  • Зимівка бджіл у такому вулику виявиться найбільш зручною та комфортною.

Залежно від того, наскільки активним виявиться медозбір, кількість корпусів в одному вулику може досягати 5-6 штук. Але найчастіше віддається перевага 3-4 корпусам. На зимовий час зайві корпуси забираються. Зазвичай бджолосім'я знаходиться в одному вулику, де має бути достатня кількість рамок з медом. Такий вулик легко утеплити, щоб він зимував на пасіці.

Обслуговування та покупка

Коли пасічник планує купити вулик для бджіл багатокорпусного типу, він одразу має визначитися з його основними особливостями. Найчастіше перевагу надають даданівському або рутівському варіанту. Даданівські вулики вважаються більш затребуваними. Вони, як і рутівські, відрізняються своєю конструкцією:

  • корпус;
  • дно;
  • підкришник;
  • кришка.

Обов'язковою умовою вважається взаємозамінність кожного з цих елементів. У днищі конструкції є довгий щілинний льоток, а в корпусі - круглий. Всередині кожного корпусу встановлюються рамки. При обслуговуванні знімаються верхні корпуси, щоб періодично перевіряти нижній.

Якщо потрібно багатокорпусний вулик для бджіл купити, необхідно враховувати, що на його вартість впливають деякі фактори: матеріал виготовлення, вид, кількість корпусів. Виготовлений із сосни може коштувати від 1000 до 1500 грн (3 корпуси). З екструдованого пінополістиролу коштуватиме дорожче. Щоб заощадити на вартості, багатокорпусні вулики можна придбати у магазині ПаркПлюс. Не варто їх купувати у невідомого продавця, тому що на пасіку можна занести небезпечну для бджіл хворобу. У нас пропонуються нові вулики від перевірених виробників. Можна для них підібрати будь-яку комплектацію.