Цінове співвідношення DOT/USDT, BTC/USDT, ETH/USDT та інших криптовалютних пар – це результат впливу широкого переліку факторів та зовнішнього середовища. Головна особливість вартості цифрових активів – волатильність. Проаналізувавши ціновий графік криптовалюти, ви помітите, що курс монет може змінюватись буквально за декілька секунд. Такі коливання – це нормальне явище для ринку цифрових валют. Орієнтуючись на волатильність, варто будувати торгову стратегію, яка обов’язково буде передбачати план дій на випадок різкої зміни котирувань.

Від чого залежить вартість криптовалюти?

Основні фактори, які впливають на формування цін криптомонет, включають:

  • Попит та пропозицію.

Якщо попит перевищує пропозицію, ціни зазвичай зростають, а якщо пропозиція перевищує попит, ціни можуть падати. Відстежити цю тенденцію можна на будь-якому графіку цін на криптовалюти.

  • Новини та події.

Анонси, новини та події, що стосуються цифрових монет, мають великий вплив на вартість. Наприклад, позитивні зміни в прийнятті криптовалют в різних сферах бізнесу або гарні регуляторні нововведення можуть підсилити попит та підняти курс.

  • Технічний аналіз.

Багато трейдерів використовують технічний аналіз для передбачення руху цін на основі статистичних даних, таких як графіки цін, обсяги торгів та індикатори. Технічний аналіз може впливати на рішення трейдерів і, відповідно, на вартість. Проводити аналітичну роботу краще за все на біржах, які надають доступ до розширеної аналітики (WhiteBIT, Binance).

  • Глобальні економічні фактори.

Фінансова нестабільність, політичні конфлікти або зміни валютних курсів впливають на загальну капіталізацію криптовалют та ціну конкретного активу.

Ринкові фактори: що впливає на вартість?

Загальний ринковий настрій впливає на ціни окремих активів. Наприклад, якщо на ринку фіксується загальна корекція, це призводить до падіння цін на більшість монет, і змінюється загальна ринкова капіталізація криптовалют.

Варто ще додати, що криптовалютний ринок піддається маніпуляціям та спекулятивним діям. «Кити» спроможні повністю змінити настрій сектору та ринкову капіталізацію криптовалют. Щоб уникнути негативних наслідків, інвестуйте в перевірені проєкти та відстежуйте аналітику, аналізуючи капіталізацію криптовалют.

Додатково також скорегувати вартість можуть геополітичні події: кризи, війни, санкції або торгові конфлікти. Нестабільність на міжнародній арені може збільшити попит на криптовалюти як альтернативний актив без прив'язки до традиційних фіатних валют. Під час аналізу криптовалюти, з капіталізації якої ви будуєте свій інвестиційний портфель, враховуйте соціальні настрої, тренди та загальний інтерес до активу.