Газон - це головний елемент озеленення приватної ділянки, який є необхідним фоном для інших елементів ландшафтного дизайну. Після закінчення зимового періоду він потребує не менше уваги, ніж усі інші рослини на ділянці. Правильний догляд за газоном навесні допоможе забезпечити йому нормальний ріст і розвиток протягом подальших місяців. Про це докладніше - у даній статті.
Які роботи потрібно провести
Щоб газон мав привабливий вигляд і радував око, потрібно знати, як правильно подбати про нього з приходом тепла після довгих холодів.
Усунення талої води
Щоб надлишки води не концентрувалися на окремих ділянках території у вигляді калюж, потрібно рівномірно розподілити по ділянці сніг, що залишився. В іншому разі трава почне підгнивати, а це зіпсує і вигляд, і загальний стан трави. Крім того, якщо дренажну систему було прокладено правильно, жодних проблем із "повенями" бути не повинно.
Вичісування
Ця процедура потрібна, щоб трава розвивалася повноцінно. Щоб видалити все рослинне сміття, можна скористатися віяловими граблями або ж більш дорогим і ефективним пристроєм - електричним вертикуттером. Останній допоможе заощадити сили та час.
Найкращий результат такого догляду за газонною травою можна отримати, якщо провести вичісування кілька разів. Доведеться попрацювати, але воно того варте. Після завершення робіт важливо не забути прибрати всі відходи.
Розпушування
У зимовий період ґрунт ущільнився, тому повітря погано надходить до коріння. Щоб усунути проблему, потрібно розпушити його. Робиться це відразу після вичісування. Для процесу підійдуть такі види обладнання, як садові вила, спеціальні шиповані черевики-аератори або вертикуттер. Створення пухкої поверхні значно поліпшить надходження повітря в ґрунт.
Накочування
Велике скупчення води на поверхні землі може пошкодити дерен, внаслідок чого корінці ризикують від'єднатися від ґрунту, і трава почне відмирати. Щоб запобігти такій ситуації, необхідно провести накочування абсолютно всієї поверхні ділянки, а не тільки пошкоджених точок. Вирівнювання ґрунту таким чином дасть змогу траві активно рости далі.
Підживлення
Догляд за газоном весною включає також його насичення поживними речовинами, проте вносити їх необхідно не всі разом, а у відповідний час. Навесні звернути увагу потрібно на такі корисні елементи:
- азот - забезпечить швидкий ріст і насичений колір трави, вноситься, коли погода вже стабільно тепла;
- калій - захищає від хвороб, сприяє поліпшенню зросту, також використовується з настанням тепла;
- фосфор - сприяє зміцненню й активному розвитку газону, можна вносити ранньою весною.
Реставрація
Суть робіт з реставрації полягає в необхідності заповнити лисини, що утворилися після холодів. Так, наприклад, надлишки ґрунту необхідно прибрати, перш ніж засівати новою травою, а поглиблення, в яких застоялася вода, розпушити та в разі потреби додати свіжої землі. Якщо лисини невеликі, хороший варіант - використовувати готовий дерен. Наприклад, відрізати невеликий шматочок де-небудь у непомітному місці - під кущем тощо.
Якщо спостерігаються сильно витоптані або відморожені ділянки, необхідно прибрати органічні відходи, перекопати ґрунт і засіяти траву. Бажано для підсіву використовувати трави, які вже є на ділянці. Закінчити процедуру потрібно ущільненням ґрунту і поливом. У великій кількості води немає потреби, оскільки тільки-но засіяне насіння може спливти, а це призведе до нерівномірних сходів рослинності. Поливати найкраще буде ввечері - за ніч вода вільно вбереться.
Всі перелічені роботи з комплексного догляду за газоном після тривалої зими допоможуть власними силами відновити його та зберегти красу на весь рік, що залишився. Доведеться витратити сили та час, але результатом стане не тільки естетична насолода від вигляду ділянки, а й можливість дихати чистим повітрям.