Лінійні актуатори сьогодні активно використовуються насамперед задля забезпечення лінійного руху. Це особливо необхідно на промислових об'єктах, наприклад для роботи верстатів або конвеєрів, а також в інших сферах: медичній, сільськогосподарській або навіть побутовій (регульовані конструкції, у тому числі офісні предмети меблів також працюють за допомогою лінійного приводу).
Сучасні виробники пропонують кілька видів актуаторів, які відрізняються між собою за технічними характеристиками, вартістю, габаритами тощо. Ми зібрали поширені помилки, яких слід уникати при виборі лінійних приводів.
Неправильно підібраний розмір приводу
Підбираються лінійні приводи передусім під місце установки. Заздалегідь визначтеся, на якому обладнанні чи конструкції розміщуватиметься актуатор. Ризики є при виборі як занадто великий, так і навпаки. надто маленької моделі:
- У першому випадку збільшений розмір лінійного актуатора сприяє небажаному збільшенню використання повітря. Це, у свою чергу, підвищує витрату енергії і дає серйозне додаткове навантаження на робочі частини лінійного приводу. Через збільшення експлуатаційної витрати термін служби актуатора стає набагато нижчим.
- У другому випадку (вибираючи занадто маленькі розміри), ви, звичайно, можете заощадити. Оскільки компактніші лінійні приводи коштують дешевше. Однак помітно втратите і продуктивність – цей показник вони також занижений. Що призводить до надмірного зношування деталей і може вивести з ладу всю систему.
Покупка несертифікованих лінійних актуаторів
Обов'язково перевірте, наскільки надійним є продавець, який пропонує актуатори – лінійні приводи повинні бути сертифікованими та відповідними сучасним стандартам та вимогам. Особливо, якщо підключати ви їх плануєте до серйозного обладнання, від якого залежить і безпека співробітників на об'єкті.
У надійних перевірених виробників або постачальників є на руках усі необхідні сертифікати, які вони можуть надати на запит.
Ігнорування навантаження на привід
Остання помилка, з якою особливо часто стикаються ті, хто вперше підбирає лінійні приводи. Важливо заздалегідь розрахувати хоча б приблизне потенційне навантаження на актуатори. І додати плюс 15-20% до цього показника – оскільки можливо, систему доведеться експлуатувати понад норму.
Враховуйте як одномоментний момент, що крутить, так і комбінацію всіх навантажень на лінійний привід.
Виключивши ці помилки, ви зможете правильно підібрати лінійні актуатори – ціни приводу залежатимуть від заводських характеристик та можливостей. У жодному разі не варто економити на конструкції. Особливо, якщо планується регулярна її експлуатація, в тому числі і в умовах підвищених навантажень.