Цифрове піаніно – це потужний, сучасний та багатогранний інструмент, що має величезну кількість своїх унікальних нюансів. Тому вибираючи для себе ту чи іншу модель, ви повинні насамперед запитати себе: для яких цілей згодом ви плануєте його використовувати, вам потрібно цифрове піаніно для початківців або професійно. Наприклад, вбудований секвенсор або великий вибір вбудованих тембрів можуть і не знадобитися, якщо ви не збираєтеся професійно займатися написанням сучасної музики або створенням аранжувань. А ось на вартості інструменту це позначиться неодмінно.
Звучання
Якість звуку, який здатна генерувати та чи інша модель безпосередньо залежить від кількох факторів – якості тон-генератора, рівня записаних семплів та кількості нот у поліфонії інструменту. На останньому пункті варто зупинитись особливо. Адже, незважаючи на поширену оману – одне натискання кнопки створює зовсім не один звук, а відразу кілька (від 4 до 16). Вібруючи, струна взаємодіє з корпусом піаніно та іншими струнами. Легке натискання клавіші відрізняється від сильнішого. І ваш інструмент повинен точно передавати все це. Саме тому розширена поліфонія є дуже важливою для інструменту.
Ігрові характеристики
У сучасних школах, які займаються навчанням молодих музикантів, є лише дві чіткі вимоги до особливостей піаніно: воно повинно мати повнорозмірну клавіатуру (88 клавіш) з молоточковою механікою та педальний блок із трьома педалями. Втім, якщо ви хочете стати справжнім віртуозом у своїй справі, вам також потрібно звернути увагу на чутливість клавіш і наявність якісної молоточкової механіки, які дозволять інструменту вловлювати найдрібніші нюанси у вашій грі.
Тембри інструменту
Ще один дуже тонкий момент. Адже тут «більше», не означає «краще». Багато топових моделей цифрових піаніно мають порівняно невеликий набір вбудованих голосів (близько 10). Але кожен із них звучить справді бездоганно. А ось більш дешеві інструменти можуть мати тембри сотень, а то й тисяч інструментів.
Будова піаніно
За своїм дизайном усі інструменти діляться на інтер'єрні або повнокорпусні та компактні чи переносні моделі. Перші – дорожчі. І можуть похвалитися по-справжньому потужним та насиченим звучанням. Однак такі інструменти займають трохи більше місця. Компактні моделі дешевші і відрізняються більшою мобільністю. Але звук, що генерується ними, зазвичай трохи простакуватий.