Кросівки - це взуття, що стало універсальним, сьогодні їх носять усі без винятку. Вони доповнюють не тільки спортивний стиль, а й повсякденний, підходять для будь-яких ситуацій та навіть практично для будь-якої погоди. Тому саме їх зазвичай носять найчастіше. Через це, однак, підвищується ризик зіткнутися з певними проблемами, внаслідок зносу або пошкодження матеріалу. Так, наприклад, досить часто вони рвуться. Про те, чи можна відновити порвані кросівки можна дізнатися на сайті, а також далі в даному матеріалі.

Відновлення задника

Найчастішою, як показує практика, є проблема із задньою частиною взуття. Так відбувається тому, що зазвичай задник зроблений з тканого матеріалу, і він досить швидко псується. Проблема із задником може проявитися різними способами.

Наприклад:

  • порвалася тканина;
  • вилізла внутрішня підкладка;
  • відчуття в цій області стали некомфортними через деформацію.

Якщо зношені кросівки продірявились або утворилися вм'ятина, рекомендується позбутися нерівних країв на ділянці пошкодження. Потім потрібно взяти відповідний за розміром шматочок шкіри або звичайної тканини. Він має бути таким, щоб повністю перекривати пошкоджену ділянку. Якщо кількість матеріалу дозволяє, можна взяти стільки, щоб перекрити весь задник відразу.

Далі потрібно взяти взуттєвий клей, змастити поверхню задника і латку, потім склеїти обидва елементи. Потрібно залишити кросівки мінімум на кілька годин, щоб клей висох. Для надійності рекомендується створити додатковий тиск.

Гумова поверхня

Пошкоджені гумові елементи в домашніх умовах нормально замінити не вийде, але це не привід відмовлятися від кросівок. Їх все ще можна відновити, причому навіть зробити це акуратно і практично непомітно.

Скористатися нитками або клеєм у цьому разі не вийде, але є інший варіант: 

  1. Місце пошкодження зашкурити за допомогою грубозернистого наждачного паперу.
  2. Знежирити спиртом, щоб зробити ремонт надійнішим.
  3. Взяти спеціальну рідку латочку. Знайти таку можна майже в будь-якому господарському магазині. Вона призначається для усунення пошкоджень виробів із ПВХ і гуми
  4. Нанести латку тонким шаром на пошкодження і розмазати, захоплюючи краї. Можна зробити все акуратно, розгладжуючи шари чим-небудь плоским і щільним, на кшталт картки.
  5. Витримати пів години, потім нанести ще один шар. Для більшої надійності всього рекомендується нанести три шари.
  6. Залишити кросівки сохнути добу.

Якщо пошкодження спочатку невелике, то і латка практично не буде виділятися на загальному тлі. З плином часу шари втратять блиск, що зробить її ще більш непомітною. Використання рідкої латки вигідне тим, що вона не відокремиться від матеріалу навіть за сильних згинів, завдяки своїй еластичності.

Тканинна поверхня

Якщо поверхня кросівок складається переважно з сіткової тканини, то пошкодження не стане великою проблемою. Питання в тому, як краще зашити кросівки. Шов має бути спочатку щільним, тому бажано використовувати спеціальні швейні нитки для взуття. Зазвичай вони продаються в спеціалізованих магазинах. Досить просто вибрати нитку відповідного кольору.

Якщо сіточка ціла, але пошкодилася тканинна підкладка, найкращим варіантом у цьому разі стане внутрішня латка. Схема дій нічим не відрізняється від ремонту одягу - вирізати клаптик відповідного розміру з цупкої тканини та пришити латку зсередини. Стібки обов'язково мають бути маленькими, щоб залишатися непомітними. Якщо пришити акуратно не виходить, можна приклеїти.

Якщо дірочка вийшла наскрізна, для ремонту кросівок знадобиться трохи більше часу. Спочатку потрібно поставити латочку зсередини, пришивши або приклеївши її, і тільки потім акуратно зашити сіточку, намагаючись дотримуватися візерунка. Нитки мають підходити за кольором. 

Якщо впоратися з описаними проблемами, незалежно від причин, не виходить самостійно, краще здати взуття в ремонтну майстерню. Заплатити за лагодження все одно доведеться менше, ніж за нову пару.