Взимку активність домашніх тварин знижується, оскільки вони витрачають набагато більше енергії, ніж зазвичай, для зігрівання. Це стосується і собак, і котів. Особливо, якщо господарі виводять їх на вулицю в холоди. Зоомагазин HI-TECH ZOO поділиться інформацією про те, чи змінюється взимку життя домашніх тварин, та на що звернути увагу.
На що звертати увагу взимку
Найгірше, про що можна говорити - це переохолодження. Ключові його ознаки - це тремор або пропажа апетиту після прогулянки. Щоб уберегти свого улюбленця, потрібно взяти під контроль зимову турботу про нього.
Догляд за шерстю та кігтиками
Деякі породи собак і кішок потрібно ретельно вичісувати в будь-яку пору року, щоб підшерстя було у порядку і забезпечувало правильну терморегуляцію. Обробку від паразитів усім улюбленцям потрібно проводити, зокрема, взимку. Для цього можна використати спеціальні спреї або ж краплі для холки. Важливо розуміти, що регулярна обробка від бліх і кліщів потрібна навіть тим котикам, які ніколи не виходять на вулицю.
Якщо говорити про кігті, в зимовий період за ними потрібен додатковий догляд. Через сніг і лід всюди собачі кігті менше сточуються, тому їх потрібно підрізати частіше. Догляд за котячими кігтиками змінювати не потрібно.
Купання
Як доглядати за своїми домашніми тваринами взимку – відноситься й до водних процедур. Взимку собаку потрібно купати тільки в тому разі, якщо він забруднився повністю. Щодня цього робити не треба, щоб не пересушувати шкіру. В інших випадках можна обмежитися миттям лап, якщо вихованець гуляє без взуття.
Домашніх кішок купати часто і зовсім не потрібно, адже вони прекрасно справляються з цим самі. Якщо ж котик гуляє, то мити його потрібно так само - тільки якщо він забруднився. Мити потрібно теплою водою, трохи гарячішою за кімнатну.
Правильне харчування
Якщо раціон від початку підібраний відповідний, його не потрібно змінювати взимку. Єдине, можна додати овочів, як додаткових ласощів. Якщо тварина харчується натуральною їжею, а не кормами, рекомендується порадитися з ветеринаром, щоб краще збалансувати раціон на зимовий період. Крім того, так чи інакше, не можна давати улюбленцям гострі, солоні або смажені страви. Розігрівати їх також зазвичай не потрібно.
Спеціальний одяг
Ще один важливий аспект того, чи змінюється взимку життя домашніх тварин, адже зазвичай улюбленці не носять одяг. Якщо на вулиці не мороз, а тварина досить активна, її не потрібно одягати. Теплий одяг може знадобитися, якщо:
- прогулянка ведеться з цуценям або собакою старше 8 років, їх бажано утеплювати;
- якщо на вулиці набагато холодніше, ніж удома - наприклад, удома +15°С, а на вулиці -15°С;
- якщо у собаки або кішки гладка коротка шерсть, тим паче без підшерстя.
Як і для дітей, для них бажано вибирати одяг на флісі або з плащової тканини, що не промокне наскрізь від дощу або снігу. Одяг може знадобитися навіть удома, якщо немає опалення. Зокрема, безшерстим котам. Наприклад, жилетка або светр.
Купівля додаткових засобів
Через різницю температур вдома і на вулиці шерсть улюбленця може потьмяніти та стати сухою. Захистити її можна під час купання, користуючись спеціальними бальзамами та масками. Також хороший вибір - спеціальні спреї для щоденного догляду, які зручно наносити під час розчісування. Вони також запобігають утворенню ковтунів під одягом. Правильні засоби допоможе підібрати спеціаліст з грумінгу.
Тривалість прогулянки
Догляд за улюбленими домашніми тваринами взимку – це й час прогулянки. Насамперед варто поглянути на розміри свого собаки. З маленькими породами при мінусовій температурі достатньо буде пройтися і 20 хвилин. Якщо мова про середні та великі породи - то 40-60 хвилин. Також важливо уважно стежити за поведінкою вихованця. Якщо він замерзне, то сам попроситься додому.
Що стосується котів, якщо їх не привчали до вигулу з дитинства, то і не варто виходити з ними на вулицю зовсім, щоб не створювати стресової ситуації.