Розглядаючи варіанти облаштування маленької кухні, неможливо не здивуватися дизайнерам, яким вдається розставити стільки меблів на обмеженому просторі кухні на замовлення, що це зробить всю кімнату не тільки ергономічною, але й практичною та красивою. Іноді на таких кухнях можна зустріти навіть невеликий диван, але цілком місткий.
Дизайнерська хитрість, це вибір кольорів меблів, відштовхуючись від кольору стін
Професіонали при виборі меблів для малогабаритної кухні використовують головний секрет – кольори та форми повинні підбиратися так, щоб розширювати приміщення, створюючи візуальну ілюзію простору. Якщо ви тільки плануєте дизайн та ремонт кухні, то майте на увазі наступні правила поєднання кольору стін та кольору меблів в невеликому просторі.
Бажано, щоб у маленькій кухні стіни були світлими, однотонними, або з дрібним ненав'язливим малюнком. Меблі на такому тлі виглядають менш громіздко.
Світлі меблі та темні стіни на маленькій кухні
Якщо у вас вже оформлені стіни в темних кольорах, або вам подобаються контрастні поєднання, то меблі краще вибрати в білих, бежевих, сірих та пастельних відтінках.
Темні стіни та темні меблі на маленькій кухні
Якщо меблі та стіни на вашій кухні оформлені в темних кольорах не біда. Обзаведіться безліччю локальних світильників в робочій та обідній зоні, а вікна оформіть напівпрозорим однотонним текстилем.
Освітлення на темній кухні
Здійснюючи розстановку меблів у маленькій кухні, можна забути про велику кількість техніки. Щоб заощадити корисну площу, вам варто придбати вбудовану, або компактну техніку. Можливо, що потреби вашої сім'ї не передбачають місткого холодильника, а замість традиційного кухонного куточка ви вирішите розмістити диван та обідню групу. Не забувайте, що в якості повноцінної робочої поверхні можна використати й підвіконня. Іноді ця частина декору може навіть замінити собою стіл для маленької кухні.
Основні рекомендації з вибору меблів в маленьку кухню такі:
- Навіть масивні меблі, виконані у світлих та стриманих тонах, не будуть виглядати громіздко;
- Кухонний гарнітур краще вибирати до стелі: на верхніх полицях зберігайте посуд для гостей, кулінарні книги, які рідко вам потрібні та інші речі не першої необхідності, а на нижніх важкі та великі каструлі й сковорідки.
- Бажано, щоб в гарнітурі лідирували блискучі, глянцеві, дзеркальні та хромовані поверхні.