17:22, 1 листопада 2017 р.

Як не можна лікувати ГРЗ

Як не можна лікувати ГРЗ

До ГРЗ відносяться всі захворювання дихальних шляхів, викликані інфекцією. Щорічно в нашій країні на ГРЗ хворіє приблизно  40 млн. чоловік, із них, понад 50% становлять діти різних вікових груп. До цієї групи захворювань відносяться ГРВІ, в тому числі, інфекції, викликані вірусом грипу.

Як повідомляє МОЗ України, ГРЗ є особливо небезпечними для дітей, осіб похилого віку та людей з порушенням імунітету. Щороку у світі від гострих респіраторних захворювань помирає близько 2,6 мільйонів дітей, інформує ВООЗ.

Медики попереджають, що гострі респіраторні захворювання супроводжуються ураженням верхніх дихальних шляхів, що може перешкоджати нормальному диханню.

Нездужання, ломота в тілі, головний біль, кашель, нежить, підвищення температури тіла, все це є типовими ознаками ГРЗ.

Слід відмітити, за для того щоб уникнути небезпечних наслідків, Міністерство охорони здоров’я України наполегливо рекомендує уникати надмірного призначення ліків та призначення бездоказових методів для лікування чи профілактики грипу та ГРЗ, особливо – у дітей. На сьогодні НЕ доведено ефективність таких методів:

- теплові процедури,

- фітотерапія,

- вітаміни,

- інтерферони,

- гомеопатичні препарати,

- антибіотики для профілактики.

Також МОЗ наполягає звернути увагу, що антибіотики, противірусні препарати (крім озельтамівіру та занамівіру за показанням), «імуномодулятори» таінтерферони не рекомендовані для симптоматичного лікування неускладнених ГРЗ у дітей. Ефективність вітамінів, антигістамінних та рослинних препаратів не доведена, а «Сиропи від кашлю» можуть бути шкідливими для дітей до 4 років. «Комбіновані ліки від застуди», котрі полегшують симптоми у дорослих, є забороненими для дітей молодшого віку.

Слід пам’ятати про те, що раннє розпізнавання небезпечних ознак є надзвичайно важливим. Саме тому для постановки діагнозу необхідно звернутися до лікаря, який призначить лікування та буде контролювати стан вашого здоров’я чи здоровя вашої дитини.

Телефонуйте 103, якщо з’явились небезпечні ознаки:

- задишка,

- висипи на шкірі,

- кровохаркання,

- синюшний відтінок шкіри,

- блювання та пронос,

- біль в грудях,

- зниження тиску,

- сповільнений пульс,

- аритмія,

- порушення свідомості,

- судоми.

Що до профілактики ГРЗ та грипу. Профілактика є важливим заходом для збереження вашого здоров’я та здоров’я членів вашої родини. Тому слід пам’ятати, що до та впродовж епідемічного періоду поширення грипу та ГРЗ (жовтень-березень) Міністерство проводити профілактичні заходи, спрямовані на попередження поширення інфекції. Найбільш ефективним з них є проведення профілактичних щеплень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...