Податкова інформує
15:14, 15 лютого 2018 р.
Останній день сплати податку на прибуток
Податкова інформує
Останній день сплати податку на прибуток – 07 березня 2018 року. Зміни по ЄСВ та інші новини податкового законодавства
Про річну звітність з податку на прибуток
Нікопольська ОДПІ звертає увагу платників податків, що з 1 січня 2018 року встановлений єдиний термін подання річної податкової декларації для всіх платників податку на прибуток, які звітують раз в рік, та які звітують поквартально - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто 1 березня 2018 року.
Відповідні зміни внесені до пп. 49.18.6 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України Законом України від 7 грудня 2017 року №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».
При цьому, останній день сплати нарахованого податку на прибуток – 07 березня п.р. (з урахуванням розпорядження КМУ від 11.01.2018 №1-р «Про перенесення робочих днів у 2018 році»). Ця норма закону стосується також платників, які подавали податкову звітність по податку на прибуток у 2017 році щоквартально.
Для організацій (установ), які виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій з 01 липня 2017 року передбачено надання звітності з податку на прибуток підприємств та обов’язкові додатки до декларації фінансову (j0108104) (баланс форма № 1, звіт про фінансовий результат форма №2 за відповідний період (j0901106) з граничним строком подання 01 березня п.р.
Коли податкова декларація про майновий стан і доходи не подається?
Нікопольська ОДПІ нагадує, що відповідно до п.179.2. ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов’язок платника податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;
від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ;
у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ.
Із 1 січня 2018 року фермери мають обов’язково сплачувати ЄСВ
Закон України від 03.10.2017 № 2148-VIІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яким, зокрема, внесені зміни до Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», з 1 січня 2018 року зарахував членів фермерського господарства до кола платників єдиного внеску.
Членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Згідно із внесеними змінами, з 1 січня 2018 року члени фермерського господарства виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.
Щодо чинності Договорів, термін дії яких припадає на 2018 рік, за всіма видами соціального страхування, укладених з членами фермерських господарств на строк не менше одного року за ставкою 22 відсотка, то слід зазначити наступне.
Органи доходів і зборів в односторонньому порядку, станом на 31.12.2017, достроково розірвали укладені з членами фермерських господарств Договори, з обов’язковим повідомленням таких осіб про підстави дострокового розірвання такого Договору.
Останнім звітним періодом (місяцем), за який члени фермерського господарства сплачують ЄСВ, відповідно до укладеного Договору, у розмірі 22 відсотка є грудень 2017 року, граничний термін сплати – до 22.01.2018.
Члени фермерських господарств, з якими розірвано Договори, у зв’язку зі зміною з 01.01.2018 законодавства про ЄСВ, повинні були подати до органів доходів і зборів за себе протягом 30 календарних днів після розірвання Договору таблицю Звіту про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати до органів доходів і зборів за формою згідно з додатком 6 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ за період з початку дії Договору по грудень 2017 року включно.
Дострокове розірвання Договорів у зазначеному випадку не є підставою вважати Договори такими, умови за якими не виконано. У подальшому така особа, у разі бажання, матиме право на укладання Договору, якщо буде належати до кола осіб, які мають право на добровільну сплату ЄСВ.
Водночас членів фермерського господарства будуть звільнено від сплати єдиного внеску, якщо вони мають інвалідність або досягли пенсійного віку та отримують пенсію (за віком чи за інвалідністю) або соціальну допомогу.
Члени фермерських господарств з 1 січня 2018 року сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують єдиний внесок.
Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерських господарств з 01.01.2018 є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Для взяття на облік платником єдиного внеску членам фермерських господарств необхідно надати до контролюючого органу за своїм місцем проживання заяву про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ згідно з додатком 1 до порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників.
У Заяві члену фермерського господарства необхідно обов’язково зазначити додаткову інформацію: податковий номер та найменування фермерського господарства, членом якого він є. Така Заява повинна бути додатково підписана Головою фермерського господарства.
Зміни норм щодо єдиного внеску, які набрали чинності з 1 січня 2018 року
Нікопольська ОДПІ нагадує, що Законом України від 03.10.2017 №2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон №2148), який набув чинності 11.10.2017, внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Запроваджені Законом №2148 зміни норм щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування набрали чинності з 01.01.2018 та передбачають, зокрема, наступне:
► максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом;
► платниками єдиного внеску також будуть і члени фермерського господарства (у разі, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах);
► у разі якщо фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) і члени фермерського господарства отримують пенсію або соціальну допомогу, вони звільняються від сплати єдиного внеску за себе;
► ФОП – платники єдиного податку першої групи втрачають право на сплату єдиного внеску у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску: з 01.01.2018 вони сплачують єдиний внесок у повному мінімальному розмірі, як і інші ФОП;
► фізичні особи, які виконують роботи на підставі договору цивільно-правового характеру, ФОП, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства тепер також підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
► ФОП; особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства з 01.01.2018 сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Також звертаємо увагу, що Розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 доповнено пунктом 9 8 , згідно з яким платники єдиного внеску, якщо вони не є роботодавцями, звільняються від виконання обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону № 2464 (нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску, подання звітності та інше), на весь період їх незаконного позбавлення волі на території проведення антитерористичної операції за заявою члена сім'ї, що підтверджується даними державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, про незаконне позбавлення волі такого платника.
Крім того, для осіб, які бажають прийняти добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування доводимо наступну інформацію.
Договором про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).
Так, згідно із внесеними змінами, з 01.01.2018 сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення Договору, помножений на коефіцієнт 2.
В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення Договору.
Оподаткування нерезидентів: новації 2018 року
Нікопольська ОДПІ звертає увагу платників, що з 01.01.2018 Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» та Законом України від 07.11.2017 №2176-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» внесено зміни до п.141.4 ст.141 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) щодо особливостей оподаткування нерезидентів, зокрема:
• п.п.«й» п.п.141.4.1 п.141.4 ст. 144 ПКУ доповнено новою нормою, відповідно до якої з метою оподаткування до інших доходів від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України не відносяться субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом України від 23.03.017 №1977-VIII «Про державну підтримку кінематографії в Україні»;
• п.п.141.4.7 викладено у новій редакції, згідно з якою уточнюється, що суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, визначається з урахуванням вимог, встановлених ст.39 ПКУ.
Підрозділ 4 розділу ХХ ПКУ доповнено новими положеннями, які передбачають таке.
Зменшення податку на прибуток на суму акцизного податку, сплаченого за дизельне пальне, що використане дизельними локомотивами та самоскидами вантажопідйомністю понад 75 тонн.
Податок на прибуток, що підлягає сплаті до державного бюджету платниками податку за поточний податковий (звітний) період, зменшується на суму сплаченого за такий поточний податковий (звітний) період акцизного податку за зареєстрованими акцизними накладними на важкі дистиляти (газойль), що класифікуються у товарних підкатегоріях 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 згідно з УКТ ЗЕД, якщо вони були використані для транспортних засобів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 8602 10 00 00, 8704 10 10 10 відповідно до УКТ ЗЕД.
При цьому, якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку або сума податку на прибуток менша за суму акцизного податку, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток за поточний податковий (звітний) період, не зменшує податок на прибуток у наступних податкових (звітних) періодах (п.15 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ).
Затверджено узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб
Нікопольська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п.52.6 ст.52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.09.2017 №811, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.10.2017 за №1266/31134, Міністерство фінансів України наказом від 01.02.2018 №77 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб» (далі – Наказ №77) затвердило три узагальнюючі податкові консультації, а саме:
1. Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування положення п.п.1 п.п.139.3.3 п.139.3 ст.139 ПКУ, що діяла до 01 січня 2018 року;
2. Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування положень п.п.14.1.11 п.14.1 ст.14 ПКУ стосовно визнання банками заборгованості безнадійною;
3. Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування операцій зі прощення чи списання заборгованості.
Наказом №77 визначено, що податкові консультації необхідно застосовувати у частині, що не суперечать вищевказаним узагальнюючим податковим консультаціям.
Наказ №77 розміщено на офіційному сайті Міністерства фінансів України за посиланням: https://www.minfin.gov.ua/news/view/normatyvnopravovi-akty-z-podatkovykh-konsultatsii?category=bjudzhet&subcategory=podatkovi-konsultatsii
Зміна номенклатури товарів/послуг: особливості заповнення розрахунку коригування
Нікопольська ОДПІ повідомляє, що у разі здійснення заміни та/або доповнення номенклатури постачання товарів/послуг в розрахунках коригування (далі – РК) до податкових накладних (далі – ПН) необхідно одночасно вилучити одну товарну позицію та/або додати одну чи декілька інших товарних позицій. При цьому під одним і тим самим порядковим номером рядка як в ПН, так і в РК до неї не може обліковуватись дві різних товарних позиції.
Тому, якщо після складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) ПН відбувається зміна номенклатури постачання товарів/послуг постачальник (продавець) у РК зі знаком «–» зазначає показники щодо товарів/послуг, номенклатура яких змінюється (анулюється). При цьому у графі 1 такого РК в обов’язковому порядку вказується номер («№») за порядком рядка ПН, що коригується (номенклатура якого анулюється).
Для додавання нової товарної позиції, якої не було у ПН, яка коригується, в РК до такої ПН зі знаком «+» в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції). При цьому, у графі 1 такого РК таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в ПН, що коригується.
У графі 2 РК до ПН у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку із зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування – «зміна номенклатури».
У разі, якщо відбувається лише зміна кількісних або вартісних показників ПН, без зміни безпосередньо номенклатури товарів/послуг, таке коригування здійснюється записом в одному рядку у РК до ПН, у графі 1 якого відображається номер («№») за порядком рядка ПН, що коригується, з урахуванням попередніх РК до такої ПН (за їх наявності).
Слід зауважити, що штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію РК в ЄРПН застосовуються у відповідності до статті 120¹ПКУ.
Про максимальний розмір неоподатковуваних добових витрат у 2018 році
Нікопольська ОДПІ нагадує, що згідно з п.п.170.9.1 п.170.9 ст.170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до оподатковуваного доходу не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон – не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, в розрахунку за кожен такий день.
З 01.01.2018 мінімальна зарплата встановлена на рівні 3723 грн. (ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 №2246-VIII), тобто максимальний розмір неоподатковуваних добових витрат у 2018 році становить не більш ніж 372,30 грн. за добу.
Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 №98 зі змінами.
Так, сума добових в межах України для таких категорій фізичних осіб встановлюється у межах 60 грн.
У затвердженому Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД – зміни
Нікопольська ОДПІ інформує, що за повідомленням ДФС України з метою вдосконалення процесу здійснення автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/ розрахунків коригування (далі – ПН/РК) Критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) наказом ДФС України від 31.01.2018 №57 (далі – Наказт№57) внесено зміни до наказу ДФС України від 30.06.2017 №461.
Наказом №57 внесено зміни до Переліку кодів товарів згідно УКТ ЗЕД, які застосовуються для здійснення автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК Критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Більше інформації шукайте в розділі Податкова інформує
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:12
17 січня
12:24
15 січня
13:47
13 січня
Оголошення
00:00, 25 листопада 2016 р.
00:00, 2 грудня 2016 р.
00:00, 5 грудня 2016 р.
00:00, 2 грудня 2016 р.
00:00, 22 листопада 2016 р.
live comments feed...