13:05, 31 липня 2022 р.
"Йде руйнування родючого покриву, йде ерозія землі": начальник ДЕІ Придніпровського округу про вплив на екологію військової агресі рф, - ФОТО, ВІДЕО
Війна завдала величезної шкоди нашій екології - страждає мікроклімат, страждає флора та фауна, цілий пласт Червонокнижних рослин та тварин гине, тварини залишають місця проживання.
Про це під час брифінгу в Криворізькій районній військовій адміністрації повідомив начальник ДЕІ Придніпровського округу Сергій Сологуб.
Він подякував Екокомітету за всі прийняті протягом останніх днів, тижнів, місяців законопроекти і втілені в життя закони, про ті ж самі відходи, те ж саме спалення стерні, внесення змін до Кримінального кодексу до Кримінально-адміністративного кодексу.
-Тому що викидів в атмосферне повітря при спалюванні стерні, врожаїв через агресію російської федерації дуже багато. Дуже страждає мікроклімат, страждає рослинність, страждають флора та фауна. Цілий пласт Червонокнижних рослин та тварин гине, вони залишають свої місця, які були насиджені.
Сергій Сологуб повідомив, що зараз є велика проблема в Придніпровському окрузі через навалу шакалів, які емігрують з Херсонської області в зв’язку з кліматом.
-Тобто, теплий дуже клімат, дуже стало спекотно. Вони шукають дім там, де набагато прохолодніше, тобто йдуть на Північ. Багато випадків нападів на свійських тварин. На жаль, у зв’язку з прифронтовою зоною, відстріл цих тварин неможливий. Заборонено полювання. Як це все буде закінчуватись, ніхто поки не знає. Ми тільки спостерігаємо і господарі самі якось відбивається.
За словами начальника ДЕІ Придніпровського округу, фермера також страждають.
- Страждають дуже багато, тому що йдуть необоротні процеси, йдуть зміни ґрунтових вод. Все змінюється випалюються лісополоси, йде руйнування родючого покриву, йде ерозія землі. На жаль, по прогнозам, ті поля, які вже є пошкодження і знищення лісополоси, до 20-30% врожаю на наступний рік не буде. Дуже все сумно…
Стосовно будівельного сміття Сергій Сологуб повідомив наступне:
- Поки в тих містах, де йдуть бомбардування, не пройде розмінування, не пройдуть мінно- саперні роботи, на жаль, неможливо прибрати те сміття, на жаль неможливо його відсортувати. Поки фронт не посуниться, поки туди не зайдуть спеціалісти ДСНС, спеціалісти які розміновують, тільки тоді комунальні служби почнуть прибирати будівельне сміття, відділяти побутове сміття. Дуже багато сміття з напівпровідниками. Це все йде в ґрунт, якщо йдуть дощі, все це йде в ґрунт. Тобто, ви ж самі розумієте, що це страждають врожаї, посівна, збір. Як буде в наступному році, будемо спостерігати.
За інформацією Сергія Сологуба, на початок тижня, було відомо про 32 випадки екозлочинів.
- По двох ми на теперішній час проводимо масштабний аналіз, ми працюємо з правоохоронними органами з Генеральною прокуратурою. По нарахуванню. Ми вже прорахували, але ще є уточнюючі експертизи по 2 випадкам. Приблизно, що по одному, що по другому, там більше 500 млн. і майже 500 млн. по іншому. Це Новомосковськ і Павлоград, - повідомив начальник ДЕІ Придніпровського округу.
По іншим випадкам ще все на стадії збирання аналізів. Вони вже включені в Реєстр.
По Криворізький агломерації внесені 6 випадків екозлочинів. На даному етапі вони всі проробляються і потім їм буде дано експертна оцінка в подальшому провадженні - воно підтвердиться або не підтвердиться. Правоохоронні органи дізнаються, що і як вибухнуло, оцінюється шкода довкіллю внаслідок цих вибухів.
Сергій Сологуб також повідомив, що в травні місяці вони повинні були проконтролювати і зробити проби промивки русла річки Інгулець і в подальшому контролю.
-Але на теперішній час ми цього не зробили, так як спостережний пункт знаходиться в зоні бойових дій. Відповідно, нас туди ніхто не допускає, ми маємо тільки спостерігати за кількістю, а за якістю - як розбавляється, як промовляється… чисто теоретично
З приводу питання забруднення екології промисловими підприємствами, Сергій Сологуб повідомив, що на теперішній час в державі існує мораторій на перевірки.
-Тобто ми не здійснюємо державний нагляд і контроль. Це все віддано на розсуд власників підприємств, на їхню совість. Те, що є, те що до нас звертаються, ми звертаємось до центрального апарату, до Міндовкілля за погодженням і тільки тоді або якщо це фіксують правоохоронні органи, є ухвала слідчого або прокуратури, я і орган виділяє фахівця і виходимо, фіксуємо, нараховуємо збитки, претензії і це вже в рамках кримінальної справи.
Народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна додала, що промислове забруднення стало на другий план зараз.
- Ми бачимо, що наші підприємства скорочують свої потужності, перестали працювати Південний ГЗК, Інгулецький, АрселорМіттал переводить на дві третини заробітної плати робітників. І, дійсно, коли розмовляєш з керівництвом, вони не усвідомлюють, що буде далі. Логістика ускладнюється, тарифи зростають, тому зниження обсягів промислового виробництва воно проблематику нашого регіону змінило зовсім в інший бік на сьогодні.
Нагадаємо контактні дані Оперативного штабу по фіксації екологічних злочинів:
Телефон: +380 96 756 83 66
Telegram-бот:@EcoShkodaBot
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:52
25 грудня
19:48
23 грудня
09:54
23 грудня
ТОП новини
Оголошення
00:00, 2 грудня 2016 р.
00:00, 2 грудня 2016 р.
00:00, 5 грудня 2016 р.
00:00, 2 грудня 2016 р.
00:00, 2 грудня 2016 р.
live comments feed...