11:40, 18 жовтня 2022 р.
Оскільки Європа накладає санкції на Росію, деяких священних корів пощадили
Брюссель. Через вісім місяців війни в Україні та вісім раундів бурхливих переговорів пізніше європейські санкції проти Росії налічують сотні сторінок і в багатьох місцях прорізали до кісток.
З лютого Європейський Союз назвав санкції проти 1236 осіб і 155 компаній, заморозивши їхні активи та заблокувавши доступ до блоку. Він заборонив торгівлю продуктами майже 1000 категорій і сотень підкатегорій. Він запровадив майже повне ембарго на російську нафту. Близько третини експорту блоку до Росії за вартістю та дві третини імпорту були заборонені.
Але навіть зараз деякі товари та сектори залишаються очевидними виключеннями. Погляд лише на кілька пунктів показує інтенсивні закулісні переговори та викручування рук деякими країнами та приватною промисловістю, щоб захистити сектори, які вони вважають надто цінними, щоб від них відмовитися, а також компроміси, на які пішов Європейський Союз, щоб зберегти консенсус.
Бельгійці прикрили торгівлю російськими алмазами. Греки безперешкодно відправляють російську нафту. Франція та кілька інших країн досі імпортують російський уран для виробництва атомної енергії.
Чистий вплив цих винятків на ефективність європейських санкцій проти Росії важко оцінити, але з політичного погляду вони дозволили 27 членам блоку з надзвичайною швидкістю та одностайністю сформувати величезний режим санкцій.
«Зрештою, це ціна одностайності, щоб зберегти цю коаліцію, і в ширшій схемі речей санкції справді працюють», — сказав Джейкоб Кіркегор, старший науковий співробітник брюссельського офісу дослідницької групи Німецького фонду Маршалла, посилаючись на Зменшення доступу Росії до військових технологій як доказ.
«Ми хотіли б мати все включене, діаманти та будь-який інший особливий інтерес, але я вважаю, що якщо їх збереження — це те, що потрібно, щоб утримати всіх разом, так і буде», — додав він.
Український уряд розкритикував деякі з винятків, а президент Володимир Зеленський дорікнув європейським країнам за те, що вони продовжують дозволяти бізнес з Росією, заявивши, що вони уникають жертв.
«Є люди, для яких діаманти, продані в Антверпені, важливіші за битву, яку ми ведемо. Мир коштує набагато більше, ніж діаманти», – сказав Зеленський у парламенті Бельгії під час звернення по відеозв’язку наприкінці березня.
Тримайте діаманти
Постійний успіх Бельгії та широкого діамантового сектору в підтримці російської торгівлі діамантами є прикладом того, яких священних корів деякі країни ЄС відмовляються принести в жертву, навіть якщо їхні колеги терплять біль, щоб покарати Кремль.
Експорт необроблених алмазів є дуже прибутковим для Росії, і вони надходять до бельгійського порту Антверпен, історично важливого алмазного центру.
Торгівля вартістю 1,8 мільярда євро на рік (близько 1,75 мільярда доларів) була захищена послідовними раундами санкцій блоку, незважаючи на те, що вона була висунута як можлива ціль незабаром після російського вторгнення в Україну наприкінці лютого.
Бельгійський уряд заявив, що він ніколи не просив Європейську комісію, виконавчий орган ЄС, який розробляє проекти заходів, вилучити алмази з будь-якого санкційного списку, і що якщо алмази будуть додані, це буде прийнято.
Технічно кажучи, це може бути правдою. Але останній раунд покарань, ухвалений цього місяця, виявив інтенсивне втручання, коли сталася помилка координації між різними службами в блоці, які беруть участь у технічній підготовці санкцій.
Інцидент, названий The New York Times кількома причетними дипломатами як «фарс», показує, як працює лобіювання. Дипломати говорили анонімно, щоб вільно описати те, що сталося.
Єврокомісія протягом вересня підготувала останній раунд санкцій і виключила з цього списку алмази.
Але Європейська служба зовнішніх дій — еквівалент зовнішньополітичної служби або державного департаменту ЄС, який співпрацює з комісією для підготовки санкцій — не отримала меморандуму про те, що алмази мають залишатися виключеними та включеними до власних проектів списку АЛРОСА, російської державної компанії володіла алмазною компанією.
Після того, як «Алроса» потрапила в проект документа, вилучити її стало складно. Помітивши помилку, Польща та інші жорстко налаштовані проукраїнські країни в блоці затягували переговори щодо пакету, наскільки могли, виходячи з того, що «Алроса» справді повинна зіткнутися з санкціями.
Зрештою, потреба в одностайності та швидкості взяла гору, і Алроса продовжує експорт до Європейського Союзу, принаймні до узгодження наступного раунду санкцій. У пропозиціях щодо нового, дев’ятого раунду санкцій, представлених Польщею та її союзниками минулого тижня, ромби знову були включені, але офіційні переговори щодо нового набору санкцій ще не почалися.
Речник Європейської служби зовнішніх дій відмовився від коментарів, заявивши, що не коментує внутрішні процедури, пов’язані з підготовкою санкцій.
Атомна енергетика
Більшість винятків не були такими чіткими, як алмази, оскільки вони стосувалися більш складних галузей промисловості чи послуг або стосувалися кількох країн.
Під цю категорію потрапляє уран, який експортується з Росії для використання у виробництві цивільної атомної енергії. Атомні електростанції у Франції, Угорщині, Словаччині, Фінляндії та інших країнах залежать від російського експорту цивільного урану.
Сума торгівлі становить 200 мільйонів євро, або близько 194 мільйонів доларів, за даними Greenpeace , яка лобіювала заборону. Німеччина та інші країни ЄС підтримали заклики заборонити цивільний ядерний імпорт з Росії, що робить це ще одним питанням, яке, ймовірно, постане в наступному раунді переговорів про санкції.
У серпні Зеленський також підкреслив наполегливий захист російського ядерного експорту до Європи саме тоді, коли українська Запорізька АЕС опинилася під обстрілом.
Деякі прихильники підтримки російського урану кажуть, що здатність Франції та інших країн виробляти електроенергію, працюючи на своїх атомних електростанціях під час гострої енергетичної кризи, важливіша за політичні чи фінансові вигоди, які можуть бути отримані від заборони через санкції ЄС. принаймні на даний момент.
Танкісти вночі
Однією з найбільш складних і важливих лобістських спроб захисту європейської промисловості від санкцій є спроба грецьких дипломатів дозволити грецьким танкерам транспортувати російську нафту до неєвропейських пунктів призначення.
Це сприяло одному з найбільших потоків доходів Кремля. Більше половини суден, що транспортують російську нафту, належать Греції, згідно з інформацією, зібраною з MarineTraffic, платформи даних про судноплавство.
Прихильники грецької судноплавної промисловості кажуть, що якщо вона вийде з цього бізнесу, інші втрутилися б, щоб доставити російську нафту в такі місця, як Індія та Китай. Експерти кажуть, що зібрати достатню кількість танкерів, щоб компенсувати загальний відхід Греції, було б непросто, враховуючи величезний розмір флоту, що представляє інтерес для Греції, і його домінування в цій торгівлі.
За словами європейських дипломатів, які брали участь у переговорах, їхні грецькі колеги змогли звільнити грецькі судноплавні компанії від нафтового ембарго під час жорсткого раунду переговорів у травні та червні минулого року.
Відтоді ЄС прийшов до ідеї під керівництвом Сполучених Штатів продовжувати сприяти транспортуванню російської нафти, щоб запобігти обвалу світового нафтового ринку, але робити це за обмеженою ціною, щоб обмежити доходи Росії.
Греки побачили вихід: вони продовжать транспортувати російську нафту, але за обмеженою ціною. Блок запропонував їм додаткові поступки, і Греція погодилася, що транспортування російської нафти буде заборонено, якщо не буде дотримано обмеження ціни.
Навіть якщо економічні вигоди від таких винятків важко визначити, з політичної точки зору постійний захист деяких товарів і галузей породжує лихість серед ЄС. членів.
Уряди, які з готовністю завдали серйозних ударів через санкції, щоб підтримати Україну, жертвуючи доходами та робочими місцями, озлоблені тим, що їхні партнери по блоку продовжують наполегливо захищати власні інтереси.
Розбіжності поглиблюють відчуття роз’єднаності між більш агресивними проукраїнськими ЄС. нації ближче до України і ті, що далі, хоча географічна близькість є далеко не єдиним визначальним фактором ставлення країн до війни.
І враховуючи, що блок є постійною ареною для переговорів з багатьох питань, дехто попереджає, що те, що відбувається, врешті-решт станеться.
«Це може бути грубий розрахунок національних інтересів, але він затримається», — сказав Кіркегор. «Той, хто не зробить свій внесок зараз через жертву, наступного разу, коли відбудуться бюджетні чи інші дебати, це повернеться й переслідуватиме їх».
Інформаційна новина за повідомленням Дейком.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:12
25 листопада
12:15
25 листопада
18:44
22 листопада
Оголошення
00:00, 30 листопада 2016 р.
00:00, 30 листопада 2016 р.
00:00, 5 грудня 2016 р.
00:00, 5 грудня 2016 р.
00:00, 2 грудня 2016 р.
live comments feed...