• Головна
  • "Кожен, хто ризикує власним життям на фронті, має розуміти, для чого він це робить", - відома громадська діячка прочитала лекцію у Кривому Розі, - ВІДЕО
14:30, 2 травня 2023 р.

"Кожен, хто ризикує власним життям на фронті, має розуміти, для чого він це робить", - відома громадська діячка прочитала лекцію у Кривому Розі, - ВІДЕО

"Кожен, хто ризикує власним життям на фронті, має розуміти, для чого він це робить", - відома громадська діячка  прочитала лекцію у Кривому Розі, -...

Днями у Кривому Розі  побувала історикиня, вчителька, туристичний гід, засновниця і волонтерка ГО «Валькірія», засновниця та організаторка національно-історичного музичного фестивалю «Під Покровом Тризуба», ініціаторка проєкту «Жінки свободи» Марина Мірзаєва. У нашому місті вона виступила з лекцією "Культ Героя".

Як повідомляє сайт 0564.ua, криворіжці мали змогу послухати ї лекцію у офісі ГО "Центурія".

Серед слухачів були, переважно, члени "Центурії" а також представники інших громадських організацій Кривого Рогу.

Марина Мірзаєва зараз несе військову службу у ЗСУ. Вона служить у відділенні морально-психологічного забезпечення 3-ї Окремої штурмової бригади. Її псевдо "Марі Мамайка". Послухати її лекцію у Кривому Розі прийшли члени ГО "Центурія" а також інші жителі Кривого Рогу.

Під час лекції у Кривому Розі на прикладах з історії України Марина розкрила роль Героїв (особистості) у творенні та відстоюванні державності, наголосивши на високій відповідальності.

"Герой - це горде звання, це - честь, але це і відповідальність - відповідальність перед прийдешніми поколіннями, відповідальність перед нашим майбутнім. Війна закінчиться нашою перемогою. Ми всі повернемося додому - до своїх сімей, до рідних міст, сіл, до своїх друзів.

Але знаєте хто найпершим буде вас зустрічати? Це буде малеча, яка не тямить себе, коли бачить людину у військовій формі. Ви для них - Супергерої! І саме з вас кожен з цих дітей братиме приклад. І яким ви будете наповнені внутрішньо, як ви будете представляти себе зовні, таким буде і наше майбутнє - такими будуть і наші діти. Бо саме з вас, з нас, вони беруть приклад, гарт, характер. І саме їм з оцим наповненням будувати велику, українську сильну, незалежну, а точніше - самостійну, вільну Україну", - наголосила Марина.

Під час лекції слухачі мали можливість поставити запитання спікерці та почути відповіді на них.

Наша кореспондентка також поспілкувалася зі спікеркою. Зокрема, ми поцікавились, чи бувала вона раніше у Кривому Розі?

- Ні, не була. Але місто тепер асоціюється з свідомою молоддю «Центутрії» та побратимами з 3-ї ОШБр. Адже простір формують люди, які у ньому знаходяться. Кривий Ріг, як місто з власним минулим, наповнюється новітньою історією. Саме діяння свідомих місцевих мешканців є поштовхом для розвитку та змін на краще. Я щиро вболіваю, аби у Кривому Розі, як і в інших містах України, відбувалося багато культурних, спортивних, просвітницьких подій, які популяризуватимуть характер та особливість краю, так і країни в цілому.  

- Які функції виконує Марина Мірзаєва на військовій службі?

- Я - військовослужбовець 3-ї ОШБр. У бригаді працюю у відділі морально-психологічного забезпечення, а, отже, здійснюю щоденну комунікацію з особовим складом. Це як робота з головами бійців, їх свідомістю та мотивацією, так і робота з їх серцями та переживаннями, зокрема запис історій з війни.

- Чи часто Вам доводиться виступати з лекціями з історії?

- Ледь не щодня. Це як повноцінна лекція, яка включає у себе мотиваційну, історичну, світоглядну складову, так і неформальне спілкування з бійцями.

- Чому історія важлива? 

- Вона допомагає формувати майбутнє. Минуле - це як досвід, так і джерело надиху для нових звершень. Історія дає нам історичні приклади, рольові моделі, за якими ми формуємо суспільство. Цінності, культура, етика та естетика - це те, що створюється і доповнюється попереднім досвідом. Дуже складно воювати, боротися, рухатися вперед суто на імпульсі емоцій сьогодення. Для довгострокових проектів, для усвідомлення, що таке перемога, для розбудови сильної держави - нам необхідне вивчення самих себе в корінь. Знаючи свої сильні і слабкі сторони, ми формуємо візію майбутнього, зокрема для прийдешніх поколінь. 

- У структурних підрозділах ЗСУ, ТРО не передбачена посада відповідального за ідеологічну підготовку, просвітництво? Ми маємо інформацію, що серед криворізьких тероборонівців є ті, хто вважає Бандеру і Шухевича нацистами і говорить, що війна почалась через Майдан. Що робити з таким світоглядом військових? Як на Вашу думку, такі люди можуть бути ефективними на полі бою? 

- У ЗСУ є відділ морально-психологічного забезпечення, десь ще зберігається посада політруків. Але вони малофункціональні. Бо морально-психологічне забезпечення, здебільшого, зосереджене на роботу з документами, а політруки мають присмак минулого радянського досвіду. У нашій бригаді, яка сповідує азовські цінності, є неформальна посада хорунжого. Хорунжий і є тим ідеологом, який працює з особовим складом. Це людина освічена і харизмат, який вміє гуртувати навколо себе особовий склад для пошуків ціннісних та світоглядних орієнтирів. Хорунжий мотивує бійців.

Надзвичайно важливо пояснювати кожному, за що ми воюємо, хто наш ворог і хто такі ми. Якщо би у інших підрозділах існували подібні посади, навіть неформальні, то було б багато позитивних змін.

Кожен, хто ризикує власним життям на фронті, має розуміти - для чого він це робить? Тому, наприклад, в УПА велику увагу приділялося інтелектуальній роботі з повстанцями. 

- Побувавши на фестивалі «Під покровом тризуба» у Боярці, мріялося, що ще побуваємо і наступного року. Однак, не склалося. Які у Вас думки стосовно цього проєкту сьогодні? Яке його майбутнє?

- Я дуже пишаюся цим проектом, бо ми говорили через фестиваль про важливість формування та підтримку військових еліт. Виховували у молоді повагу до військових професій. Дуже багато ветеранів було залучено до організації та програми «Під Покровом Тризуба». Я впевнена, що цей фестиваль відбудеться і знову згуртує багатьох однодумців навколо. Для чого? Нам важливо, аби свідомі українці були рушіями змін, брали на себе відповідальність і ставали дієвими. Саме через платформу фестивалю і його середовища ми створюємо майданчик для підтримки таких людей. Наступний «Тризуб» буде ще більш масштабним - це як просвітницько-розважальний захід, так і наше бажання гучно проговорювати важливі меседжі для суспільства. Це і про памʼять героїку минулу, так і сьогоденну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна #маринаМірзаєва #культГероя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...