• Головна
  • Нещодавно уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2025-2027 роки.
18:00, 15 липня

Нещодавно уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2025-2027 роки.

Нещодавно уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2025-2027 роки.

Важливий документ. Аналізуючи його цифри та показники, ми можемо зрозуміти, як уряд бачить життя держави протягом наступних трьох років.

В декларації містяться прогнози щодо інфляції, курсу долара, показників ВВП, коштів на оборону та соціальну сферу, коли планується масштабна відбудова і коли уряд прогнозує якщо не завершення, то принаймні зупинення війни.

Детально про це розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Стисло про основне.

Макропоказники як орієнтири.

Очікування Мінекономіки показують, що реальний ВВП у 2025 році підвищиться лише на 2,7%. Це пов'язано з руйнуванням енергетичної інфраструктури. Для держави це дуже низьке зростання, що свідчить, що наступний рік в економіці де-факто не буде суттєво відрізнятися від цього. Для розуміння: зростання економіки за перше півріччя 2024 склало в середньому 4,1%.

Попри повільний початок, прогнозоване зростання ВВП у 2026 році уряд оцінює у 7,5%. Це вказує на позитивні тенденції в економіці країни, суттєве покращення економічної ситуації.

У 2027 році уряд бачить зростання ВВП на 6,2%, що свідчить про потенціал для швидкого економічного відновлення.

Це може бути пов'язано з відбудовою інфраструктури та стабілізацією в економіці.

Цікаво, що таке зростання ВВП у 2026 році, збільшення інвестицій і реальна відбудова можливі тільки у тому випадку, якщо війна завершиться або зупиниться гаряча фаза.

Курс долара. Важливий показник. Очікується 45 грн за долар у 2025 році і 46,4 грн за долар у 2027 році. Цифри рекордні, але це нестрашно, якщо буде працювати економіка. В іншому випадку всі стануть біднішими, бо впаде купівельна спроможність.

Зараз офіційний курс долара вперше в історії перевищив 41 грн і становить 41,04 грн/$.

Мінімальна заробітна плата.

Прожитковий мінімум та мінімальну зарплату в декларації зафіксували на наступні три роки на рівні кінця 2024-го. Тобто збільшуватися вона не буде. Це свідчить, що уряд намагається економити. Але якщо економіка не буде працювати, незахищені верстви населення стануть більш вразливими і купівельна спроможність зменшиться.

Ситуація на ринку праці.

Мінекономіки очікує скорочення безробіття на 1,2% – до 16,5%. Це несуттєвий вплив. Рівень безробіття зменшується повільно й залишається критично високим. Тому бережіть роботу, яку маєте, незважаючи на дефіцит робочих рук.

Де держава планує брати гроші, щоб наповнювати бюджет?

«Впевнений, що для бізнесу буде втішним те, що ставки основних податків не збільшуються. Це непогано, але все ще залишається під питанням. Водночас у документі анонсували «розроблення додаткового пакета заходів, які б забезпечили державні фінанси ресурсом в обсязі близько 340 млрд грн щороку». Звідки такі гроші прийдуть у бюджет – незрозуміло. Можливо, піднімуть розмір військового збору. Можливо, знову будуть підсилювати роботу з акцизами. Але відповіді на це питання не побачив», - зазначив Микола Лукашук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...