Новини компаній
09:00, 7 грудня
Як ГО "Дівчата" допомагає розірвати коло насильства
Новини компаній
ГО «Дівчата» активно займається підтримкою постраждалих від гендерно зумовленого насильства (ГЗН) та впроваджує освітні й інформаційні заходи для його попередження. Нещодавно організація, спільно з міжнародною гуманітарною організацією CARE за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини реалізувала масштабну програму в Дніпропетровській та Запорізькій областях, яка охопила понад 19,5 тисяч учасників.
Одним із результатів цієї роботи стала успішна історія жінки, яка більше ніж 10 років переживала психологічне та фізичне насильство у стосунках з кривдником. Завдяки підтримці ГО «Дівчата» їй вдалося вирватися з цього замкнутого кола.
Як все починалося
Олена (ім’я змінене в цілях безпеки) прожила понад 10 років із чоловіком, який систематично вдавався до психологічного та фізичного насильства.
«Коли почалося повномасштабне вторгнення, я сподівалася, що ситуація нас зблизить, що він стане людянішим. Але все не тільки не кращало, а в деяких випадках ставало тільки гірше», – розповідає жінка. У пошуках підтримки вона все частіше зверталася до інтернету, підписалася на сторінки психологів і зрештою зрозуміла: «Я почала аналізувати ситуацію та усвідомила, що не я причина його поведінки».
Згодом чоловік почав застосовувати не лише фізичне насильство щодо Олени, а й посилений психологічний тиск на всю родину. Особливо тривожно стало, коли почалися погрози дітям.
«Це стало останньою краплею. Я зрозуміла, що потрібно рятувати не тільки себе, а й дітей», – додає вона.
Однак звернутися по допомогу до рідних було складно – роки ізоляції з кривдником зруйнували багато зв’язків.
Підтримка, яка змінює життя
Ситуація змінилася, коли до школи, де працювала Олена, завітали представники ГО «Дівчата» з освітньою лекцією. Серед піднятих тем були питання гендерної рівності та запобігання насильству. Тоді вона отримала візитівку однієї з працівниць організації, яка згодом стала її першим контактом на шляху до нового життя.
Після ретельної підготовки, накопичення коштів і моральної підтримки дітей, Олена наважилася залишити кривдника та звернутися до ГО «Дівчата».
«Я зателефонувала за номером на візитівці та нарешті попросила про допомогу. Мене скерували до волонтерів, які організували переїзд у безпечне місце», – ділиться жінка.
Завдяки підтримці організації, Олена з дітьми потрапили до спеціального центру, де вони змогли відчути себе у безпеці.
Вона згадує: «Телефон обривався від погроз, дзвінків. Терор був і вдень, і вночі. Але я трималася. Я знала, що знаходжусь зі своїми дітьми у безпеці. Нам ніщо не загрожує. Це було найголовніше».
У центрі їй допомогли відновити емоційну рівновагу, а дітям – подолати наслідки психологічного стресу. Згодом, їм організували безпечний переїзд за кордон для нового старту.
Вплив проєкту на громади
Завдяки проєкту, реалізованому ГО «Дівчата» у співпраці з міжнародною організацією CARE та за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини «Життєво важлива, гендерно чутлива та інклюзивна допомога у сфері СРЗ та ГЗН для постраждалих від конфлікту людей усіх статей в Україні та Польщі», було здійснено такі заходи:
- 2245 представників органів влади, поліції, соціальних служб та психологів пройшли спеціальні тренінги щодо реагування на випадки насильства.
- 2499 соціальних працівників, учителів та волонтерів отримали знання про саморегуляцію та кризову підтримку.
- 7970 дітей та батьків відвідали інформаційні сесії з питань сексуального та репродуктивного здоров’я.
- Мобільні бригади підтримали 6721 людину, надаючи психологічну допомогу та консультування.
Як отримати допомогу?
ГО «Дівчата» пропонує кризову підтримку щодня з 8:00 до 20:00. Телефонуйте за номером 0800 600 044 або звертайтеся через чат-бот. Також доступні інші організації, які працюють у сфері протидії насильству:
- Національна поліція України: 102 (якщо ви відчуваєте загрозу своєму життю та здоров’ю, важливо терміново звернутися до поліції – це може врятувати життя)
- Мобільний застосунок для виклику поліції у випадку насильства: https://t.me/female_app_bot
- Урядова Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547
- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації, ГО «Ла Страда-Україна»: 0 (800) 500 335 (зі стаціонарного телефону) або 116 123 (безкоштовно з мобільного телефону)
- Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116 111 (з мобільного телефону), 0(800) 500 225 (зі стаціонарного та мобільного телефону)
- Лінія психологічної підтримки для чоловіків: 2345
Якщо ви шукаєте підтримку, хочете взяти участь у тренінгах і лекціях, або запросити нас провести їх у вашій спільноті, зверніться за номером +38 068 043 55 76 або напишіть на [email protected].
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:44
9 грудня
09:47
9 грудня
Як ГО "Дівчата" допомагає розірвати коло насильства
Новини компаній
09:00
7 грудня
live comments feed...